NIKO KOVAČ PORAŽEN U NAJVAŽNIJOJ UTAKMICI SEZONE: / PSG osvojio Kup, čudesni Mbappe srušio Monaco

To je prva pobjeda Paris Saint Germaina protiv Monaca u ovoj sezoni

19.5.2021.
23:30

Nogometaši PSG-a obranili su naslov pobjednika francuskog Kupa nakon što su u finalnom susretu na stadionu Stade de France pobijedili Monaco Nike Kovača sa 2:0.

TUŽNA VIJEST ZATEKLA NIKU KOVAČA I MONACO UOČI NAJVAŽNIJE UTAKMICE SEZONE: /

'Moja sućut, on će biti u našim mislima i molitvama'

Za PSG je to 14. naslov pobjednika Kupa u 19. finalu, dok je Monaco u svom desetom finalu upisao peti poraz.

Niko Kovač i trener PSG-a Mauricio Pochettino

Paarižani prvi put ove sezone svladali Monaco

PSG je poveo u 19. minuti golom Argentinca Maura Icardija kojem je to bio peti gol u četiri ovosezonska nastupa u Kupu.

Disasi je napravio veliku pogrešku, što je koristio Kyian Mbappe, te asistirao Icardiju za 1-0.

Kovačeva momčad je najbliže izjednačenju bila u 70. minuti, no Gelson Martins nije iskoristio obećavajuću priliku pogodivši prečku.

Uzvratio mu je Mbappe pogodivši u 80. minuti vratnicu nakon sjajnog loba, no samo minutu kasnije mladi francuski napadač je zabio za 2-0.

Bila je to prva pobjeda pariškog sastava protiv Monaca ove sezone nakon što je Kovačeva družina dobila oba susreta u prvenstvu. U Parizu je bilo 2-0, a u Kneževini 3-2.

Dramatična završnica u prvenstvu

U nedjelju ćemo doznati i tko će biti francuski prvak.

Uoči zadnjih 90 minuta vodi Lille sa 80 bodova, PSG ima 79, a Monaco 77 bodova.

Lille će titulu loviti na gostovanju kod Angersa, PSG gostuje kod Bresta, dok će Monaco gostovati kod Lensa.