STIŽE U PETAK /

Kotarski zbog ozlijede propušta Ligu nacija: Dalić aktivirao pretpoziv drugog vatrenog

10.10.2024.
15:25

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije i PAOK-a Dominik Kotarski, propustit će predstojeće utakmice u Ligi nacija protiv Škotske i Poljske zbog bolova u leđima.

BURNO NA ŠUBIĆEVCU /

Mario Carević više nije trener Šibenika: 'Ovo je rezultat drugotrajnog promišljanja'

Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić aktivirao je stoga pretpoziv Nediljku Labroviću koji će se priključiti reprezentaciji u petak te će s reprezentacijom odraditi službeni trening na Maksimiru uoči subotnjeg ogleda Lige nacija protiv Škotske u Zagrebu, objavio je Hrvatski nogometni savez.

Labrović je do sada upisao jedan nastup na vratima hrvatske reprezentacije. Debitirao je u susretu protiv Egipta na ACUD kupu u Kairu u ožujku ove godine kada je u pobjedi 4-2 branio prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme je branio Kotarski kojem to također, bio debi na hrvatskim vratima.

Podsjetimo, Labrović je prve nogometne korake napravio u Glavicama, a one prve seniorske u sinjskom Junaku, u Trećoj HNL - jug. Godine 2018. preselio je u Šibenika u kojem se zadržao tri sezone, a potom odlazi u Rijeku. Ovoga ljeta je potpisao je ugovor za njemačkog bundesligaša Augsburga.

Vatrene očekuju utakmice protiv Škotske 12. listopada u Zagrebu i Poljske 15. listopada u Varšavi.

Hrvatska se nakon dva kola nalazi na drugom mjestu skupine 1 s tri boda, koliko ima i Poljska. Na vrhu je Portugal sa šest bodova, a na začelju Škotska bez bodova. Podsjetimo, prve dvije pozicije vode u četvrtfinale, treća u play-off za ostanak, a posljednja u niži rang natjecanja, Ligu B.