IZNENAĐENJE / Kostarika iznenadila Japance koji su tako pobjedu protiv Nijemaca bacili u vodu

Svi igraju nogomet i tako su Japanci propustili veliku priliku i vratili se na početak kao da nisu ni slavili protiv Njemačke

27.11.2022.
13:49
profimedia.hr

U dvoboju drugog kola skupine na Svjetskom prvenstvu nogometaši Kostarike su pobijedili Japan s rezultatom 1-0 i tako zakomplicirali situaciju u skupini. Bila je to posve čudna utakmica u koju su Japanci šokirali Njemačku, a Kostarikanci doživjeli potop od Španjolaca.

Moram reći kako me to osobno ne čudi jer sam dosta puta gledao kako neka momčad sruši puno jaču ekipu od sebe pa izgubi od slabije ili podjednako jake momčadi. Svi igraju nogomet i tako su Japanci propustili veliku priliku i vratili se na početak kao da nisu ni slavili protiv Njemačke.

DOŠLO JE DO PROMJENA /

Ovo su nova pravila na SP-u: Jedno je odvelo Vatrene do finala, a drugo ide u korist velesilama

Japanci su bili posve nemoćni protiv bunkera srednjoameričke selekcije, čiji je izbornik promijenio tek dva igrača nakon katastrofe od Španjolske i to se pokazao dobitnom kombinacijom.

Slabe predstave

Japanci i Kostarikanci odigrali su uvjerljivo najgore poluvrijeme dosadašnjeg dijela mundijala. Japanci su napadali, ali nije bilo ni prilike ni udarca na gol, dok je Kostarika igrala klasičan bunker, bez ambicija u napadu.

U drugom dijelu su Japanci krenuli ofenzivnije i već nakon nekoliko sekundi igre Morita je uputio šut, a loptu ispod grede vadi vratar Navas. I dok su se redali jalovi napadi Japanaca, Kostarika je došla do gola iz svog jedinog udarca u okvir u dvije utakmice SP-a.

Pogodak vrijedan tri boda

Japanska obrana nije očistila loptu, a Fuller je s desetak metara uputio lob, kojeg je vratar Gonda taknuo vršcima prstiju, ali je nije mogao zaustaviti.

U 88. minuti Kamada je propustio veliku šansu za poravnanje, Navas je fantastično obranio njegov šut iz blizine. Kasnije u ovoj skupini igraju Španjolska i Njemačka.