TRENUTAK SREĆE / Katar je postigao svoj prvi gol u povijesti svjetskih prvenstava, no Senegalu idu tri boda

Senegal se s tri boda izjednačio s reprezentacijama Nizozemske i Ekvadora, a na začelju je Katar bez bodova i već sada gotovo bez mogućnosti za plasman u drugi krug

25.11.2022.
17:04
profimedia.hr

Senegal je s rezultatom 3-1 pobijedio protiv Katara u utakmici drugog kola skupine Svjetskog prvenstva, odigranoj u petak u Dohi na stadionu Al Thumama.

BITI ILI NE BITI /

Neymarov pregled nakon 'batina' protiv Srbije ostavio sve u nedoumici: Nepoznata težina ozljede

Dobro otvaranje

Strijelac vodećeg pogotka za Senegal bio je Boulaye Dia, koji je u 41. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg stopera Khoukhija i s deset metara pogodio bliži kut katarskog gola. Za 2-0 strijelac je bio Famara Diedhiou u 48. minuti. Udarac iz kuta izveo je Jakobs, a Diedhiou u padu glavom poslao loptu pod gredu.

Pogodak nade

Domaćin je smanjio u 78. minuti, kad je na ubačaj Mohammada glavom mrežu zatresao Mohammed Muntari i tako postao strijelac prvog katarskog pogotka na svjetskim prvenstvima. Veselje domaćih navijača i nada u veliki preokret nije dugo potrajala, jer je u 84. minuti Senegal došao i do trećeg pogotka, a strijelac za konačnih 3-1 bio je Bamba Dieng

Senegal se s tri boda izjednačio s reprezentacijama Nizozemske i Ekvadora, a na začelju je Katar bez bodova i već sada gotovo bez mogućnosti za plasman u drugi krug. U drugoj utakmici drugog kola u skupini A od 17 sati će igrati Nizozemska i Ekvador