Skandal na Poljudu! Sva tri gola su pala iz zaleđa!?

Hajduk je u 27. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva na Poljudu pobijedio Cibaliju s 2:1, kontroverznim pogotkom Ivana Vukovića koji je bio u evidentnom zaleđu.

13.4.2013.
21:15

Nakon dvoboja Hajduka i Cibalije na Poljudu ponovno će se najviše pričati o odlukama sudaca. Bijeli su slavili pogotkom Ivana Vukovića u 79. minuti, nakon ubačaja Mije Caktaša iz slobodnog udarca, ali napadač Hajduka bio je u u zaleđu, što ni pomoćni ni glavni sudac nisu sankcionirali.

Međutim, i kod prva dva gola, pogotovo kod gola Cibalije za 1:1, činilo se da su strijelci bili u nedozvoljenoj poziciji.

No, krenimo redom. Krstičevićeva momčad otpočetka je mljela Cibaliju i stvarala prigode. Dva puta je u odličnim situacijama bio Vuković, dva puta Maglica, jednom Kouassi... Bijeli su došli u vodstvo u 27. minuti, Sušićev udarac bio je snažan, vratar Matković je jedva odbio loptu, a natrčao je Mijo Caktaš i zabio za 1:0. Bio je to njegov deveti prvenstveni gol, postao je najefikasniji igrač Hajduka ove sezone, ali snimka će pokazati je li bio i regularan.

Prvi izlet Cibalije na Hajdukovu polovinu, u 39. minuti završio je pogotkom Bartolovića, koji je odbijenac s lakoćom pospremio u mrežu. Hajdukova obrana je petljala, počelo je sa slabim kratkim dodavanjem vratara Blaževića, pa je Stojanović pokazao da lijevonogi igrač ne može biti na desnom beku... Nekoliko vezanih grešaka, Matoš je odlično šutirao, Blažević odbio do neumoljivog Bartolovića.

Međutim, na klupi Hajduka su tijekom poluvremena dobili dojavu da je bilo zaleđe, kako je pokazala televizijska snimka, pa je Krstičević imao za reći prvom pomoćnom sucu Igoru Krmaru.

U nastavku je Sušić u 56. minuti pogodio vratnicu, Safetov nećak sve je bolji i bolji, a onda je Hajduk dobio novu šansu. Od 72. minute Cibalia je igrala s igračem manje, Mišić je bespotrebno zaradio drugi žuti zbog prekršaja nad Maločom na rubu Hajdukovog šesnaesterca.

Krenula je trka za vodstvom koje je stiglo u 79. minuti. Caktaš je izveo slobodni udarac, a Vuković glavom pogodio za 2:1. Televizijska snimka je pokazala - Vuković je bio u zaleđu, pa će nakon svega glavnu riječ ponovno imati sudački eksperti i komisije.

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu, Lokomotiva je visoko 5:1 (0:0) svladala Slaven Belupo u Maksimiru i nastavlja utrku za drugim mjestom. Bila je to utakmica s dva lica, nakon dosadnih prvih 45 minuta, nitko nije mogao ni pomisliti kakvu ćemo furioznu Lokomotivu vidjeti u nastavku dvoboja, ni najveći domaći optimisti nisu ni sanjali da će Slaven Belupo progutati "petardu" i pretrpane mreže napustiti Maksimir.

Lokomotiva je povela u 49. minuti povela! Boras je s desne strane ubacio nisku loptu u peterac gostiju, a srednji branič Pranjić nespretno ju je ugurao u vlastitu mrežu.

Samo sedam minuta kasnije, već je bilo 2:0! Šitum je kratko loptu iz kornera dodao do Antolića, ideolog Lokomotivine igre krasno je ubacio loptu u 16-erac, a Barbarić ju je još ljepše glavom poslao u mrežu!

No, ni tada nisu prestale Slavenove muke. U 61. minuti, naime, Kramarić je, opet ss desne strane, uputio jaku nisku loptu pred vrata Rodića, Pjaca je fino postavio nogu i bilo je to visokih 3:0 za domaćina! A četiri minute kasnije, nakon ubacivanja Peke, Kramarić je udarcem glavom i četvrti put svladao Rodića. A peti je gol, u 70. minuti, zabio Peko... Barić je u 90. minuti postigao počasni pogodak za goste.

Ostali rezultati: Osijek - Zadar 1:0 (Kvržić, 22') Istra 1961 - NK Zagreb 0:0

Igrano u petak: RNK Split - Rijeka 3:1

Nedjelja: Dinamo - Inter Zaprešić (19.00) 1. Dinamo Zagreb 27 19 4 4 59 18 +41 61 2. Hajduk Split 27 13 8 6 40 23 +17 47 3. Lokomotiva 27 13 7 7 47 34 +13 46 4. Rijeka 27 13 7 7 37 33 +4 46 5. Split 27 13 6 8 41 29 +12 45 6. Slaven Belupo 27 9 7 11 32 42 -10 34 7. Osijek 27 7 12 8 22 25 -3 33 8. Istra 1961 27 7 10 10 28 29 -1 31 9. Zadar 27 7 6 14 28 51 -23 27 10. Cibalia 27 7 5 15 23 37 -14 26 11. Inter Zaprešić 27 4 11 12 28 37 -9 23 12. Zagreb 27 6 5 16 23 50 -27 23