KANE ZAKLJUČIO GODINU U VELIKOM STILU: / Briljantni napadač zabio hat-trick i srušio Shearera i Messija

Postao je Kane prvi igrač u povijesti Premier lige koji je u jednoj kalendarskoj godini upisao šest hat-trickova.

26.12.2017.
15:25

Napadač engleske nogometne reprezentacije Harry Kane u velikom je stilu zaključio 2017. godinu. Njegov je Tottenham u prvoj utakmici 20. kola Premier lige na Wembleyju deklasirao Southampton s 5-2, a Kane je postigao tri pogotka i pritom srušio nekoliko rekorda.

KANE OSTAJE VJERAN TOTTENHAMU: /

Ova izjava neće se svidjeti Realu, ali obradovat će navijače Spursa

Spursi su poveli u 22. minuti, a Kane je tim pogotkom skinuo s vrha vječne ljestvice Alana Shearera. Bio mu je to, naime, 37. pogodak u kalendarskoj godini u Premier ligi, što ranije nije uspjelo nijednom igraču. Rekord je dosad držao Shearer koji je 1995. godine zabio 36 golova.

Više golova od Messija

No, nije se Kane zaustavio na ovome. U 39. je minuti zabio za 2-0 i srušio Lionela Messija. Englezu je to, naime, bio 55. pogodak ove godine, računajući sva natjecanja, a Barcelonin je Argentinac ostao na 54 i više neće imati prilike popraviti tu brojku.

Kane ju je, međutim, popravio samo nekoliko minuta kasnije, točnije u 67. minuti kada je zabio i treći gol. Postao je time prvi igrač u povijesti Premier lige koji je u jednoj kalendarskoj godini upisao šest hat-trickova. Ukupno je, pak, ove godine u osam utakmica zabio najmanje tri gola.

Dodajmo još da su preostale golove za Tottenham ovog utorka postigli Dele Alli i Son Heung-Min, dok su strijelci za Svece bili Sofiane Boufal i Dušan Tadić. Uoči ostalih utakmica 20. kola Spursi su skočili na četvrto mjesto s 37 bodova, 18 manje od vodećeg Manchester Cityja.