Copa America /

Argentina prošla u drugi krug nakon kontroverznog gola: Prva pobjeda za debitante

U noći s utorka na srijedu počelo je drugo kolo skupina Copa Americe u SAD-u.

26.6.2024.
8:33
profimedia

Debitant Kanada došla je do prvih bodova na turniru u skupini A svladavši Peru 1-0. Gol odluke dao je Jonathan David u 74. minuti. Utakmicu je obilježio crveni karton za peruanskog braniča Miguela Arauja u 59. minuti nakon intervencije VAR-a.

POD POVEĆALOM /

'Brozović nije problem reprezentacije. Majer i Juranović nisu se baš ubili da mu pomognu'

U drugoj utakmici skupine A Argentina je pobijedila Čile minimalnim rezultatom 1-0. Za aktualne prvake zabio je u 88. minuti Lautaro Martínez koji je ušao kao zamjena. Martinez je zabio nakon niza odbijanaca na ubačaj iz kornera unutar šesnaesterca Čilea. Dugo se vijećalo VAR-om je li bilo zaleđa, no na kraju je odluka donesena u korist Argentinaca.

Argentina je ovom pobjedom osigurala prolazak u četvrtfinale Copa Americe i prvo mjesto u skupini A.

Kanada je druga s tri boda, a Čile i Peru na začelju su s po jednim bodom. U sljedećem kolu Čileanci će morati tražiti pobjedu protiv Kanađana ako žele u drugi krug, a Peru mora doći do tri boda protiv favorita turnira, Argentine.