DERBI JE DERBI / Kadeti i pioniri Hajduka preokretima pobijedili u derbijima vršnjake iz Dinama

20.11.2022.
18:26
Miroslav Lelas/PIXSELL

Kadeti i pioniri Hajduka ostvarili su pobjede u derbi utakmicama 13. kola protiv Dinama te su obje splitske momčadi na vrhu ljestvice svojih liga.

U oba slučaja ujedno su se dogodili preokreti pa su tako kadeti Hajduka u Splitu pobijedili 2-1 nakon što je Dinamo vodio 1-0 na poluvremenu. Strijelac je za goste bio Šepić u 38. minuti. No, rezultat je u nastavku utakmice otišao na stranu Splićana. U 50. minuti je izjednačio Marin Ćalušić, dok je u 66. Lovre Lončar postavio konačnih 2-1. Na vrhu ljestvice Hajduk i Dinamo imaju po 34 boda te istovjetnu razliku pogodaka od +31. Treći Osijek ima tri boda manje.

Pioniri Hajduka dominantni

U Prvoj NL - Pioniri traje dominacija Hajduka koji je pobijedio Dinamo 3-1. Gosti su poveli golom Markulina već u 3. minuti, a do kraja poluvremena je izjednačio Roko Vojvodić. U nastavku su za slavlje Hajduka pogađali Silvio Ivanišević Dvornik u 46. i mladi Ukrajinac Dmitro Zudin u 63. minuti.

Vodeći Hajduk ima 35 bodova, odnosno, pet više od druge Lokomotive te čak devet više od trećeplasiranog Dinama.