SERIE A / Juventus prekinuo crnu seriju, Lazio razmontirao Speziju

Odigrane gotovo sve utakmice 8. kola Serie A. U posljednjem susretu kola u ponedjeljak se sastaju Verona i Udinese

2.10.2022.
23:37

Nogometaši Juventusa prekinuli su u nedjelju crnu seriju rezultata pobijedivši u susretu osmog kola talijanskog prvenstva Bolognu sa 3-0.

Kostić i Vlahović zabijali, kao i Milik

Prva je to pobjeda torinske "Stare dame" u posljednjih šest susreta u svim natjecanjima.

Golove za Juve zabili su Filip Kostić (24), Dušan Vlahović (59) i Arkadiusz Milik (62). Nikola Moro nije nastupio za goste.

U ranije odigranom susretu Atalanta je u Bergamu pobijedila Fiorentinu sa 1-0 izjednačivši se na vrhu ljestvice s Napolijem.

HOĆE LI SRUŠITI REKORD? /

Velikani u ratu za senzacionalnog Vatrenog: Za njim luduje cijela Europa, sada se pročulo da ga želi i veliki Juventus

Oba sastava sada imaju po 20 bodova, a Napoli za tri gola bolju razliku pogodaka.

Atalanta je Fiorentinu slomila u drugom poluvremenu, a pogodak odluke zabio je Ademola Lookman u 59. minuti na asistenciju Luisa Muriela.

Pašalić igrao do 56.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 56. minute.

Monza je na gostovanju deklasirala Sampdoriju sa 3-0 ostvarivši drugu pobjedu ove sezone. Monza je u derbiju začelja došla do važne pobjede golovima Mattea Pessine (11), Gianluce Caprarija (67) i Stefana Sensija (67). Monza je ovom pobjedom napustila zonu ispadanja i sada je na 16. mjestu, dok je Sampa na dnu ljestvice bez pobjede i s tek dva boda.

Uvjerljiv je bio i Sassuolo koji je na svom travnjaku slavio protiv Salernitane sa 5-0. Armand Lauriente (12), Andrea Pinamonti (39-11m), Kristian Thorstvedt (53), Abdou Harroui (76) i Janis Antiste (90+2) zabili su za domaći sastav.

Martin Erlić je za Sassuolo igrao do 67. minute, dok je Domagoj Bradarić za goste igrao od 46. minute.

Pongrančiću 90. minuta u remiju Leccea

Lecce i Cremonese su remizirali odigravši 1-1. Gosti su poveli u 19. minuti golom Daniela Ciofanija iz kaznenog udara, a s bijele točke je izjednačio Gabriel Strefezza u 42. minuti.

Marin Pongračić je igrao cijeli susret za Lecce, dok je Kristijan Bistrović ušao u igru u 70. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Lazio je kod kuće pobijedio Speziju sa 4-0.

Rimski klub je došao u vodstvo 12. minuti pogotkom Zaccagnija, iako je već u trećoj minuti mogao povesti, ali je Ciro Immobile bio neprecizan s bijele točke.

Lazio bez milosti

Na 2-0 u 24. minuti podiže Alessio Romagnoli. U drugom poluvremenu, Sergej Milinković-Savić najprije u 61. minuti povećava prednost Lazia na 3-0, a onda u sudačkoj nadoknadi na kraju susreta zabija svoj drugi gol za konačnih 4-0.

U posljednjem susretu ovoga kola u ponedjeljak se sastaju Verona i Udinese.

Na ljestvici vodi Napoli sa 20 bodova, koliko ima i Atalanta na drugom mjestu, dok Lazio i Milan imaju po 17 bodova.

Na začelju je Sampdorija s dva boda.

REZULTATI:
Sampdoria - Monza 0-3 (Pessina 11, Caprari 67, Sensi 90+5)
Lecce - Cremonese 1-1 (Strefezza 42-11m / Ciofani 19-11m)
Sassuolo - Salernitana 5-0 (Lauriente 12, Pinamonti 39-11m, Thorstvedt 53, Harroui 76, Antiste 90+2)
Lazio - Spezia 4-0 (Zaccagni 12, Romagnoli 24, S. Milinković-Savić 61, 90+1)
Atalanta - Fiorentina 1-0 (Lookman 59)
Juventus - Bologna 3-0 (Kostić 24, Vlahović 59, Milik 62)
Ponedjeljak:
Verona - Udinese
Odigrano u subotu:
Empoli - Milan 1-3 (Bajrami 90+2 / Rebić 79, Ballo-Toure 90+4, Rafael Leao 90+7)
Inter - Roma 1-2 (Dimarco 30 / Dybala 39, Smalling 75)
Napoli - Torino 3-1 (Zambo Anguissa 6, 12, Kvarackelia 37 / Sanabria 43)