VAŽNI BODOVI / Juve s mukom i preokretom do pobjede: Ostaju na četvrtom mjestu, ali opasno pušu za vrat Napoliju

Juventus je preokretom slavio protiv Sassuola

25.4.2022.
22:56

U posljednjoj utakmici 34. kola talijanske Serie A Juventus je pobijedio Sassuolo u gostima s 2-1. Gol odluke dao je Moise Kean u 88. minuti.

ZALUDIO JE VELIKANE /

Aktualni europski prvak želi Gvardiola: Trener ga obožava, a mjesto u prvoj momčadi zagarantirano?

Odlično je Sassuolo odigrao prvo poluvrijeme. Potpuno je dominirao protiv gosta iz Torina, a posebno su inspirirani bili Raspadori i Berardi. Upravo su njih dvojica bili najzaslužniji za vodeći gol domaćina u 38. minuti. Berardi je odlično petom asistirao, a Raspadori je jednako tako naciljao suparničku mrežu.

No, Juventus nije otišao na odmor s rezultatskim minusom, već je u 45. minuti na 1-1 poravnao argentinski napadač Dybala.

Veliki preokret

U nastavku se smirio ritam igre. Kvaliteta je opala, a i broj pravih prilika se bitno smanjio, no gosti su ipak u samoj završnici osvojili sva tri boda. Moise Kean se u 88. minuti lijepo oslobodio suparničkog igrača i loptu iskosa provukao ispod domaćeg vratara Consiglija.

Sassuolo je ostao na desetom mjestu ljestvice, kao i Juventus na četvrtom, ali je došao Napoliju na samo bod zaostatka.