NOGOMETNI PETAK / Jurić slavio na zahtjevnom gostovanju, Leko i drugu utakmicu zaredom bez pobjede. Lovren opet tuguje, kriza se nastavlja

Za kraj su snage odmjerili Tottenham i Manchester City i činilo se kako će i ta utakmica biti neodlučena i bez pogodaka. Ipak, u 88. minuti Ake je zabio pogodak kojim je donio pobjedu Građanima i plasman u osminu finala FA Kupa.

26.1.2024.
23:05

Nogometaši Torina slavili su na teškom gostovanju kod Cagliarija rezultatom 1-2 (0-2). Izabranici Ivana Jurića veliku prednost imali su već nakon prvih 45 minuta, dok su do kraja susreta igrači domaćeg sastava uspjeli postići počasni pogodak, ali više od toga nisu uspjeli.

SULUDO /

Dinamo je već ove sezone napravio četiri takva transfera: Nećete vjerovati koliko je plaćena najskuplja nogometašica svijeta

SULUDO /

Zapata (23.) i Ricci (45+3) bili su strijelci za goste, dok je za Cagliari zabio Viola u 77. minuti.

U petak je u akciji bio još jedan hrvatski trener, ali on nije bio uspješan kao i Jurić u Italiji. Standard Liege Ivana Leke poveo je u 79. minuti na gostovanju kod Cercle Bruggea, ali domaćini su u 88. minuti preko Sommersa izjednačili na 1-1. Leko je tako u prva dva nastupa na klupi Liegea i dalje bez pobjede.

Nogometaši Eintracht Frankfurta i Mainza otvorili su 19. kolo Bundeslige. Jedni u borbi za Europu, a drugi u borbi za ostanak - bilo je za očekivati da će utakmica biti vatrena. Tvrdo je bilo sve do 73. minute kada je Gotze zabio za Eintracht, a domaćini su prednost uspjeli sačuvati i tako s nova tri boda ostati na šestom mjestu. Mainz je s druge strane, u nezavidnoj poziciji. Nalaze se na 16. mjestu ljestvice sa samo 11 osvojenih bodova.

Francuzi također ovog vikenda igraju 19. kolo domaćeg prvenstva. U petak su na teren prvi izašli igrači Lyona i Rennesa, a bolji su bili gosti s 2-3 (0-3). Uragan gostujućeg sastava bio je presnažan za Lavove, a sve je započeo Terrier u 22. minuti. U 36. minuti na 0-2 povisio je Doue, dok je Terrier opet zabio u 41. minuti i tako bacio domaćina u očaj. Ipak, Lyon se nije predao, te je u 57. Henrique smanjio na 1-3, a u igru ih je u potpunosti vratio Lacazette pogotkom u 78. minuti. Ipak, više od toga nisu mogli napraviti i upisali su novi poraz i tako nastavili niz loših rezultata ove sezone. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Lyon.

Ah, ti Englezi...

Četiri utakmice FA Kupa igrale su se u petak. Šesnaestina finala najstarijeg nogometnog natjecanja nije nam donijela previše uzbuđenja, barem ne u prve tri utakmice koje su redom završile neriješenim rezultatima. Bristol City i Nottingam Forest, te Chelsea i Aston Villa odigrali su bez pogodaka, dok su Sheffield Wednesday i Coventry odigrali 1-1.