BRAVO DEČKI! / Juniori Hajduka ostvarili nevjerojatan pothvat: Ušli su u osminu finala Lige prvaka, čeka ih velika borba

Strijelac jedinog gola bio je Luka Vušković u 81. minuti.

8.2.2023.
20:02
Ivo Cagalj/PIXSELL

Juniori splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Lige prvaka mladih zahvaljujući 1-0 (0-0) pobjedi protiv ukrajinskog Šahtara iz Donecka u susretu doigravanja za tu fazu natjecanja.

KOLIKO JE ZNAČIO /

Oglasio se i naš kapetan Luka Modrić, s tugom se oprašta od Ćire: 'Odrastao sam uz legendu o Vama'

Kapetan momčadi Capan izveo je slobodni udarac iskosa s desne strane, lopta je nošena vjetrom dugo putovala i stigla na glavu stopera Vuškovića koji se nalazio na drugoj vratnici na 10-ak metara od suparničkog gola. No, Vušković je tako zahvatio loptu da je ona u visokom luku preletjela Tvardovskog i završila u gornjem lijevom kutu.

Imao je Vušković najbolji priliku za Hajduk i prije tog pogotka, također nakon prekida u 27. minuti je pucao glavom, no tada je Tvardovski uspio reagirati na udarac koji je išao u donji lijevi kut.

Uspjeli su izdržati

No, Vušković nije dočekao i kraj utakmice jer je u 87. minuti isključen zbog udaranja suparnika.

Osim ta dva udarca Vuškovića nakon prekida, Hajduk je zaprijetio još samo na početku dvoboja kada je Kavelj okušao udarac no Tvardovski je uspio obraniti.

S druge strane, Šahtar je najbolje prilike imao preko Rasputka u 9. i Buleze u 52. minuti. Rasputko je pokušao s ditance, a Buleza nakon ulaska u kazneni prostor, no vratar Hajduka Buljan je u oba navrata bio na mjestu.

Hajduk će suparnika u osmini finala, koja će se igrati 28. veljače i 1. ožujka, saznati u ponedjeljak, a mogući suparnici su mu Milan, Atletico Madrid, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Paris SG, Real Madrid i Sporting Lisabon, klubovi koji su u jesenskom dijelu natjecanja osvajali prva mjesta u natjecanju po skupinama.