DOGAĐA SE I NAJBOLJIMA / Joško Gvardiol odigrao kriminalnu utakmicu, a prije poraza osvanule loše vijesti za njega

Joško Gvardiol odigrao lošu utakmicu

23.4.2023.
21:45

Nogometaši Bayer Leverkusena pobijedili su u nedjelju na svom terenu Leipzig s 2-0 u utakmici 29. kola Bundeslige.

Prilikom oba gola i tijekom akcija za njih jedan od najboljih hrvatskih reprezentativaca Joško Gvardiol loše je reagirao.

VRUĆA ROBA NA TRŽIŠTU /

Njemački mediji tvrde: Poznato je gdje će karijeru nastaviti Joško Gvardiol, a evo i koji je razlog

Kod prvog gola propustio dubinsko proigravanje

Bayer je poveo golom Čeha Adama Hložeka u 40. minuti, a pobjedu je osigurao Nadim Amiri iz jedanaesterca u 86. minuti. Leipzig je utakmicu završio s desetoricom jer je Dominic Soboszlai dobio drugi žuti karton.

Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret, ali neće po dobrom pamtiti ovaj dvoboj. Kod prvog gola je propustio dubinsko proigravanje za Moussu Diabyja na desno krilo, iako je bio na lopti, a zatim, kada je Diaby poslao loptu pred gol, stajao je predaleko od Hložeka i nije ga blokirao, nego se okrenuo od njega i lopte pa je ovaj lako zabio za 1-0.

Otišao u prazno kod 2-0

Četiri minute prije kraja Gvardiol je na centru kontru suparnika pokušao zaustaviti klizećim startom na Aminea Adlija, koji je s loptom bio u naletu, ali je hrvatski stoper otišao u prazno i još se pri tome ozlijedio.

Tako je otvorio svoju polovicu kontri suparnika i pružio mu širok prostor za menvar, a Adli je nakon Gvardiolovog kiksa znao isti iskoristiti, pustivši loptu Frimpongu kojeg je u naletu u kaznenom prostoru Dominik Szoboszlai zaustavio prekršajem za drugi žuti i penal.

Leverkusen je šesti na tablici sa 57 bodova, a Leipzig na petom mjestu ima četiri boda više. Ranije danas Freiburg je kod kuće pobijedio Schalke 4-0, a kasnije igraju Borussia Monchengladbach i Union Berlin.

Za spomenuti kako Joško Gvardio, prema pisanju engleskih, a prenošenju ostalih stranih medija, nije više primarna meta Liverpoola. Ova informacija je osvanula ranije tijekom dana.