HRVATI U INOZEMSTVU / Josip Juranović zabio protiv Nike Kovača, Milan Badelj golom donio pobjedu, Domagoj Vida asistent u velikom derbiju

Sjajna nedjelja Hrvata u inozemstvu, zabili su Josip Juranović i Milan Badelj, a asistirao je Domagoj Vida

12.3.2023.
21:46

U posljednjem susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je odigrao 1-1 protiv Union Berlina, a za goste je zabio hrvatski reprezentativac Josip Juranović.

RIJEČ STRUČNJAKA /

Osječka legenda otkrila nam glavni razlog novog poraza od Hajduka: 'Problem Osijeka je bio u jednom, a Ivan Leko dosad nije toliko lutao koliko su ga mučile ozljede'

Gosti su poveli u 72. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Juranović. Bio je to njegov prvi bundesligaški pogodak, nakon što je dva zabio u Europskoj ligi, posljednjeg u četvrtak protiv Union Saint-Gilloisea.

Izjednačio je Patrick Wimmer u 84. minuti. Juranović je odigrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Borussia Dortmund ima 50, a RB Leipzig, Freiburg i Union Berlin po 45 bodova. Wolfsburg je osmi sa 35 bodova.

Zabio i Badelj

Milan Badelj zabio je jedini gol u pobjedi Genoe 1-0 protiv Ternane u 29. kolu Serie B.

Igrala se 13. minuta kada je bivši hrvatski reprezentativac zabio iz blizine.

Genoa je druga s 53 boda, devet manje od vodećeg Frosinonea.

Vida asistent u velikom derbiju

U derbi utakmici 26. kola grčkog prvenstva nogometaši Olympiakosa su kao gosti svladali AEK s 3-1, u utakmici gdje su svi pogoci postignuti u drugom poluvremenu.

Olympiakos je od 50. do 67. minute postigao tri pogotka, a strijelci su za velikih 3-0 gostiju bili Moukoudi iz jedanaesterca te Bakambu i Sergi Canos.

Posljednjih dvadeset minuta utakmice Olympiakos je odigrao s igračem manje, a AEK je to iskoristio tek za jedan, počasni pogodak. U 81. minuti je Švicarac Zuber bio strijelac, a asistenciju je upisao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida koji je odigrao cijelu utakmicu za AEK.

Na ljestvici vodi Panathinaikos sa 61 bodom. AEK ima 59, dok treći Olympiakos ima 56.