TO MI RADI / Josip Brekalo zabio iz nemoguće situacije i eruptirao od sreće

Josip Brekalo zabio golčinu uoči okupljanja i povratka u reprezentativno jato

8.10.2023.
23:10

Ovo su dobre vijesti za Zlatka Dalića uoči Turske i Walesa u ključnoj fazi kvalifikacija za Euro 2024. u Njemačkoj, kao i za sve koje vole Vatrene. Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Brekalo bio je danas strijelac za Fiorentinu u 3-1 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv aktualnog talijanskog prvaka Napolija u susretu 8. kola Serie A. Brekalu je to bio prvi gol za Fiorentinu i prvi gol u službenim utakmicama nakon svibnja prošle godine, kad je zabio za Torino u utakmici protiv Verone.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo

OVO SE ČEKALO /

Dalić iznenadio popisom pred zahtjevnu akciju: Poznata je budućnost Marka Livaje, imamo povratnika

Brekalo je postigao prvi pogodak na utakmici u 7. minuti kada je snažnim udarcem iskosa s desne strane provukao loptu kroz noge Mereta. Nakon ubačaja s desne strane Bonaventura je pogodio vratnicu, a lopta se odbila u noge Josipu Brekalu, koji je bio na lijevoj strani. On je bio u nemogućoj poziciji, u mrtvom kutu, ali je sjajno uspio progurati loptu kroz noge Mereta za vodstvo svoje momčadi. Brekalo je burno proslavio gol, vidjelo se kakav mu je teret pao sa srca. OVDJE možete vidjeti majstoriju Josipa Brekala.

Zlatko Dalić pozvao je Josipa Brekala u reprezentaciju nakon ozljede Ivana Perišića, a još od prije je out Mislav Oršić, Ivanova alternacija u Katru na lijevoj strani na krilnoj poziciji, u situaciji kad je Dalić Periju koristio na lijevom beku protiv Maroka, u srazu za treću poziciju na SP-u...

Što se tiče susreta u Napulju na stadionu Diega Armanda Maradone, Napoli je poravno u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz kaznenog udarca kojega je realizirao Osimhen, da bi u nastavku prvo Bonaventura u 63. minuti uz dosta sreće vratio prednost na stranu gostiju da bi Gonzalez u trećoj minuti nadoknade iz protunapada postavio konačni rezultat.

Brekalo je igrao do 73. minute za Fiorentinu koja je sada četvrta na ljestvici sa 17 bodova, koliko ima i treći Juventus, dok je Napoli peti sa 14 bodova.

Na vrhu je Milan sa 21 bodom, dva manje ima drugi Inter.

REZULTATI 8. KOLA:
Petak:
Empoli - Udinese 0-0
Lecce - Sassuolo 1-1 (Krstović 48 / Berardi 22-11m)
Subota:
Inter - Bologna 2-2 (Acerbi 11, Martinez 13 / Orsolini 19-11m, Zirkzee 52)
Juventus - Torino 2-0 (Gatti 47, Milik 62)
Genoa - Milan 0-1 (Pulišić 87)
Nedjelja:
Monza - Salernitana 3-0 (Colpani 9, Vignato 18, Pessina 82-11m)
Lazio - Atalanta 3-2 (De Ketelaere 5-ag, Castellanos 11, Vecino 83 / Ederson 33, Kolašinac 63)
Frosinone - Verona 2-1 (Reinier 45+1, Soule 66 / Đurić 90+4)
Cagliari - Roma 1-4 (Nandez 87-11m / Aouar 19, Lukaku 20, 59, Belotti 51)
Napoli - Fiorentina 1-3 (Osimhen 45+5-11m / Brekalo 7, Bonaventura 63, Gonzalez 90+3)