DAJTE MU ZLATNU LOPTU / Koji je Brozović genijalac: Jeste li svjesni što je Vatreni napravio protiv Mourinhove Rome?

Hrvatski veznjak odigrao je još jednu maestralnu partiju

5.12.2021.
10:09

Nogometaši milanskog Intera slavili su s 3-0 (3-0) na gostovanju kod Rome, a pitanje pobjednika odlučeno je već u prvih 39 minuta utakmice u kojoj je domaća momčad bila u potpuno podređenoj ulozi.

NATRPALI IH S TRI KOMADA /

Inter razbio Mourinhovu Romu. Perišić i Brozović odigrali fantastičnu utakmicu

Vodeći pogodak za Inter postigao je Hakan Calhanoglu u 15. minuti i to izravnim udarcem iz kuta. Turčin je sjajno zavrnuo loptu, ali odlučujuća je bila loša reakcija domaćeg vratara Ruija Patricija kojem je lopta prošla kroz noge i završila u mreži.

Samo devet minuta poslije Calhanoglu je prošao po lijevoj strani, vratio loptu u sredinom kaznenog prostora, gdje su Romini igrači zaboravili na svog bivšeg suigrača Edina Džeku, a bosansko-hercegovački reprezentativac je lakoćom poslao loptu u mrežu za 2-0.

Nevjerojatne brojke

U 39. minuti je lopta i treći put završila iza leđa Ruija Patricija koji je bio nemoćan u toj situaciji. Sjajno je ubacio Bastoni s lijeve strane  prema drugoj vratnici, gdje je u padu nizozemski reprezentativac Denzel Dumfries glavom poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac u Interovom dresu.

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu za pobjedničku momčad. I odigrali su sjajno, prema SofaScoreu Brozović je dobio visokih 7.5, a Perišić solidnih 7.2.

Pogotovo su impresivne Brozovićeve brojke koje govore da je imao 96% preciznih dodavanja (125 od 130), 145 dodira, deset osvojenih lopti, pet osvojenih duela, dva presretanja, tri starta na loptu, dva pretrpljena prekršaja i jedan udarac.