JESU LI OŠTEĆENI? / Pogledajte poništeni pogodak Hajduka: Kalinić bjesnio, sudac ga nagradio kartonom

Hajduk je gostovao u Puli kod Istre te je utakmica završila 1:1, a splitski klub je pao na četvrto mjesto HNL-a

7.3.2022.
10:33
Srecko Niketic/PIXSELL

Hajduk je jučer u Puli upisao novi kiks nakon poraza od Rijeke te su s domaćom Istrom odigrali 1:1. Splitski klub tako je pao na četvrto mjesto HNL-a, iako imaju susret manje od Osijeka i Rijeke.

KAKAV PREOKRET /

Brutalne reakcije navijača nakon novog debakla Hajduka. Sasuli paljbu po - Livaji! 'Ima 5 do 10 kila viška, samo mu pivo fali'

Splitski klub je poveo protiv domaće Istre te su većim dijelom kontrolirali utakmicu. Onda se ukazao Katić koji je napravio neobjašnjivu pogrešku i poklonio Istri pogodak. Strijelac je bio Dion Drena Beljo.

No, samo minutu nakon primljenog pogotka, Hajduk je odgovorio s druge strane. Strijelac prvog pogotka Nikola Kalinić lijepo prolazi po strani te ubacuje loptu u sredinu gdje se našao Stipe Biuk. Mladi krilni napadač je pogodio mrežu Istre. Ipak, VAR i glavni sudac utakmice odlučili su da je pogodak neregularan.

Jesu li suci pogriješili?

Pejin je s pomoćnicima iz VAR sobe čak šest minuta provjeravao regularnost pogotka te je na kraju zaključeno da Hajduk neće slaviti svoj drugi gol. Glavni sudac utakmice smatra da je Kalinić rukom udario svog čuvara prije nego što je namjestio pogodak Biuku.

OVDJE pogledajte Kalinićev potez i pogodak Biuka. (Od 5:43 min)

Kalinić je gurnuo loptu pokraj Perkovića, a sudac je vidio udaranje rukom prema glavi Istrinog braniča, čime si je stvorio prednost i oslobodio si prostor.

Bivši napadač Atletica, Milana i hrvatske reprezentacije potpuno je poludio. U nevjerici je gledao prema sucima, a potom je ironično pljeskao glavnom sucu kojem je usput imao nešto i za reći. Za svoju reakciju zaradio je žuti karton.