NEZADOVOLJAN / Jakirović usprkos pobjedi ima i kritiku: 'To ne volim, to mi se ne sviđa, hoću da igramo ozbiljno'

Iako su bili dominantni tijekom cijelog susreta, bosanskohercegovački strateg ima zamjerku prema svojim igračima

27.7.2023.
22:56
Nel Pavletić/PIXSELL

Nogometaši Rijeke uspješno su odradili ovoljetnu europsku premijeru, u gostima u Prištini svladali su kosovski Dukagjini 1-0 (1-0) u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige.

MOGLO JE I BOLJE /

Rijeka se s Kosova vraća s minimalnom prednošću, Janković eurogolom donio važnu prednost u uzvratu

Jedini pogodak u ovih 90 minuta Rijeka je postigla nakon pola sata igre, a strijelac je bio Niko Janković.

Nakon pobjede na utakmicu se osvrnuo trener Rijeke Sergej Jakirović.

"Mislim da smo više manje kontrolirali susret, da smo prvo poluvrijeme bili organizirani, stabilni i nismo im puno dopuštali. Imali smo i dva zicera preko Fruka i Obregona koja je onako, teže promašiti nego zabiti. Najopasniji su bili iz te tranzicije, no tu smo ih iskontrolirali i osjetili na terenu što je jako važno, po ovom teškom terenu, s malo visokom travom, a dosta je i grbav, tvrd", kazao je Jakirović.

"Za drugo poluvrijeme smo se dogovorili da nas ne kontriraju, što je jako važno jer smo vodili. A onda, kada smo dobili igrača više, kao da smo smanjili obrtaje. To ne volim, to mi se ne sviđa, hoću da igramo ozbiljno, da zabijemo još koji gol jer hoću da tako moja momčad igra. Ono čega se možemo pribojavati su prekidi, protivnik ih je jako dobro izvodio, nisu nam doduše šutirali na gol iz toga, ali su opasni. Žao mi je i Liberove šanse, Radeljićevog udarca glavom kojeg je golman fantastično obranio i možda sam više očekivao od ofenzivnih igrača s klupe, da nam daju impuls. Ali valjda je takav dan bio, moramo biti zadovoljni s pobjedom i okrećemo se idućoj utakmici", zaključio je Jakirović.