VELIKA MAKSIMIRSKA NOĆ / Iznenadit će vas prizor iz Dinamove svlačionice. Pogledajte tko je predvodio navijanje i uz to lupao nogom o stol

Prvo poluvrijeme Dinamo je dominirao

25.8.2022.
8:49
Slavko Midzor/PIXSELL

Dinamo je u spektakularnoj utakmici na prepunom i glasnom Maksimiru izborio još jedan nastup u Ligi prvaka. Hrvatski prvak nakon produžetaka je slavio protiv Bodo/Glimta s 4:1 i na kraju prošao u najelitnije klupsko natjecanje.

NOGOMETNI AUTORITET /

'Dinamo je pokazao karakter, vrijednost i kvalitetu, ali i simptomatični problem. Dragi Bog nas je spasio nakon prvih Čačićevih izmjena'

Modri su fantastično ušli u utakmicu, već u četvrtoj minuti je zabio Mislav Oršić i izjednačio rezultat iz prve utakmice. U 35. minuti pao je jedan od najljepših pogodaka Dinama u povijesti europskih natjecanja. Ristovski je krasno proigrao Brunu Petkovića, a ovaj je spektakularnim škaricama zabio za 2:0.

Prvo poluvrijeme Dinamo je dominirao, a u drugom su Norvežani pritisnuli i na kraju postigli pogodak za 2:1. U produžecima je ponovno Dinamo zaigrao dobro, preuzeo inicijativu i na kraju su slavili golovima igrača koji su ušli s klupe.

Svi kao jedan

Igrači Dinama proslavili su svoj osmi ulazak u Ligu prvaka, u zadnjih pet godina igrala se samo jednom i ulog za utakmicu bio je ogroman. To se moglo osjetiti na terenu, ali i na tribinama. Klupa s rezervnim igračima je paralelno s Josipom Drmićem trčala uz njega u završnoj kontri.

I to je samo znak da su svi disali kao jedan, norveški prvak je bio ogromna prilika za proći u najelitniji nogometni rang, a toga su i igrači bili svjesni. Nakon što su zasluženo vratili Dinamo tamo gdje mu je mjesto, proslavili su s navijačima, a na Instagramu je GNK Dinamo Zagreb podijelio kako se slavilo i u svlačionici.

Desni bek Dinama i kapetan Makedonije, Stefan Ristovski, predvodio je svojom karizmom momčad na terenu, klupi, a nastavio je i u svlačionici. Lupao je nogom o stol, a cijele produžetke je bio gotovo uz trenera Čačića, te ga je čak i četvrti sudac morao opominjati.