NA HRVATSKI POGON / Ivanušec osvojio Kup s Feyenoordom, Sučić zabio na asistenciju Šimića u slavlju Salzburga

Feyenoord je po 14. put osvojio ovo natjecanje te prvo nakon 2018. godine. Rekorder je i dalje Ajax s okruglih dvadeset naslova

21.4.2024.
21:31

Nogometaši Feyenoorda osvojili su ovosezonski nizozemski Kup nakon što su u finalu, odigranom u Rotterdamu, svladali NEC iz Nijmegena s minimalnih 1-0.

ČUDESAN NIZ IDE DALJE /

Stanišić u zadnjim sekundama kod Borussije spasio Bayer prvog poraza sezone

Feyenoord je time po 14. put osvojio ovo natjecanje te prvo nakon 2018. godine. Rekorder je i dalje Ajax s okruglih dvadeset osvojenih naslova pobjednika.

Tvrda utakmica odlučena je u 59. minuti kada je jedini pogodak na susretu postigao Brazilac Igor Paixao. Brzo nakon toga Feyenoord je upao u probleme jer je unutar jedne minute dva žuta kartona zaradio Minteh. NEC s igračem više ipak nije uspio postići pogodak čime bi produžio šansu za moguće slavlje.

Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec za Feyenoord je zaigrao od 67. minute kada je na terenu zamijenio strijelca i junaka ovog susreta Igora Paixaa.

Nizozemski kup, finale:

Feyenoord - NEC Nijmegen 1-0 (Paixao 59)

Pogodak Sučića, asistencija Šimića u pobjedi RB Salzburga

Nogometaši Red Bull Salzburga svladali su pred svojim navijačima Austriju Klagenfurt 4-2 u susretu petog kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige.

Dvoboj je počeo pogotkom domaćeg sastava u petoj minuti. Strijelac je bio hrvatski reprezentativac Luka Sučić, dok mu je asistirao mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić.

Gosti su izjednačili u 31. minuti kada je s bijele točke precizan bio Irving. Potom su uslijedila tri domaća gola, strijelci su bili Gloukh u 34. te dva puta Konate, u 35. i 44. minuti. Sve je zaključeno golom Besuschkowa u 52. minuti za konačnih 4-2 RB Salzburga.

Bio je to Sučićev premijerni ligaški gol ove sezone, ali ukupno treći. Po jedan je dao u domaćem Kupu te Ligi prvaka. Na vrhu ljestvice su izjednačeni Red Bull Salzburg i Sturm te imaju po 35 bodova.