Jedini strijelac na utakmici / Ivan Rakitić je junak El Clasica: Zabio za još jednu pobjedu Bacelone na Santiago Bernabeu

U obje momčadi veliki posao odradili su Rakitić i Modrić, na kraju je Rakitić ipak bio uspješniji

2.3.2019.
22:40
AP Images

Nakon što je Barcelona slavila u Madridu u polufinalu Kupa kralja s previsokih 3:0 za prikazano na travnjaku, na redu je bio i prvenstveni dvoboj. Barcelona je opet odnijela pobjedu, ovaj put 1:0 golom Ivana Rakitića i pobjegla je Realu na 12 bodova.

Real je i u ovom susretu bolje krenuo, ali Barcelona je ipak povela. Prvo je u 19. minuti Messi iskosa pokušao prebaciti Courtoisa i dovesti goste u vodstvo, a ono što nije napravio on, napravio je Ivan Rakitić.

U 26. minuti Rakitić je odradio jako lijep dupli pas sa Sergijem Robertom koji ga izbacuje samog pred Courtoisa, a hrvatski reprezentativac lijepo prebacuje belgijskog vratara za 0:1.