OVO SE DALIĆU JOŠ NIKAD NIJE DOGODILO / Ispod radara prošlo vatreno dostignuće: Splitska veza zapečatila sjajan nastup Hrvatske u ovom ciklusu

Hrvatska tri utakmice zaredom nije dobila gol

8.9.2021.
9:05
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija sa sedam osvojenih bodova od ukupno mogućih devet u ovom najtežem kvalifikacijskom ciklusu za SP odradila je jako dobar posao. Nula u Moskvi protiv Rusije te pobjede u Bratislavi protiv Slovačke (10-1) u sinoć na Poljudu protiv Slovenije (3-0) dali su Zlatku Daliću sigurnost na svom putu kao ostvarenju cilja što je plasman na Mundijal u Katar sljedeće godine.

Tri utakmice zaredom Vatreni nisu dobili gol

SRBI NA KOLJENIMA /

Tamošnji mediji raspisali se o potezu Orlova: 'Hrvati kleče samo pred Bogom, njima to nije na repertoaru'

Zanimljivo, ali kad smo kod Zlatka Dalića, tri utakmice zaredom njegovi Vatreni nisu primili gol, a to se prvi put dogodilo otkako je Dalić izbornik.

Splitska veza

Odigravši najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu europskih kvalifikacija za SP 2022. hrvatska nogometna reprezentacija svladala je sinoć na Poljudu Sloveniju sa 3-0 (1-0) i zadržala se u utrci s Rusijom za prvo mjesto u skupini H.

Vodeći pogodak postigao je Marko Livaja u 33. minuti, nakon što je Mario Pašalić pogodio vratnicu poslije ubačaja Josipa Juranovića. U 66. minuti Ivan Perišić je bio asistent, a strijelac Pašalić. Pobjedu Hrvatske začinio je Nikola Vlašić pogotkom u četvrtoj minuti sučeva dodatka na ubačaj Mislava Oršića.