INTER U DERBIJU RAZBIO MILAN: / Martinez uništio sve snove Rossonerima, pogledajte kako je Perišić asistirao za drugi gol

Milan u nedjelju igra veliki derbi s gradskim rivalom Interom

21.2.2021.
16:55

Nogometaši Intera u velikom su derbiju 23. kola talijanskog prvenstva svladali grafskog rivala Milan sa 3-0 (1-0) te tako povećali svoju prednost na vrhu ljestvice na četiri boda, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za drugi pogodak svoje momčadi.

Inter je poveo u samom otvaranju utakmice, u 5. minuti kada je Lautaro Martinez glavom zatresao mrežu Milana nakon odličnog ubačaja Lukakua. Lautaro je povisio na 2-0 u 57. minuti na asistenciju Perišića koji je prošao po lijevoj strani i zatim s gol-aut linije vratio loptu na peterac gdje je natrčao Argentinac i još se jednom upisao u strijelce.

Perišićevu asistenciju i drugi pogodak Intera pogledajte OVDJE.

Brozoviću i Rebiću puna minutaža

Konačnih 3-0 postavio je Lukaku u 66. minuti preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Perišić je igrao za Inter do 78. minute, dok je Marcelo Brozović proveo na terenu čitav susret za "crno-plave". Ante Rebić je, pak, odigrao čitav susret za Milan kod kojega Mario Mandžukiž nije bio u konkurenciji za nastup.

Vodeći Inter sada ima 53 boda, dok je Milan ostao drugi sa 49. Slijede Roma, koja od 20.45 sati igra protiv Beneventa, te Lazio sa po 43 boda, dok je branitelj naslova Juventus peti sa 42 boda i dvije utakmice manje.

Susret je odigran bez gledatelja na tribinama zbog sigurnosnih mjera vezanih uz sprečavanje širenja koronavirusa, no usprkos tim mjerama tisuće navijača oba kluba okupile su se pred stadionom uoči dvoboja kako bi podržale svoje momčadi.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.

Serie A, 23. kolo

Milan - Inter 0:3 >(Martinez 5', 57', Lukaku 66')

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebić; Ibrahimović

Inter:Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozović, Eriksen, Perišić; Lautaro Martinez, Lukaku

90' Gotova je utakmica, Inter je pobijedio 3:0 i povećao vodstvo na vrhu.

85' Dobar pokušaj Rebića u samoj završnici, ali Handanović to zaustavlja. Rossoneri ne mogu niti do utješnog pogotka.

79' Conte iz igre povlači i svojeg heroja, dvostrukog strijelca Lautara Marineza. Umjesto njega u igri je Alexis Sanchez.

78' Perišić nakon sjajne utakmice izlazi iz igre. Conte umjesto njega uvodi Darmiana.

70' Nogometaši Intera nakon trećeg gola kontroliraju igru u derbiju i ne žele ulaziti u nepotrebna rizike.

66' Inter je zabio i treći gol. Pogodio je Lukaku.

57' GOL Inter vodi 2:0, strijelac drugog gola za Nerazzure je ponovno Martinez. Argentinac je pogodak za 2:0 zabio nakon lijepe akcije na asistenciju Ivana Perišića. Pogodak pogledajte OVDJE.

51' Nogometaši Milana odlično su ušli u nastavak, Handanović spašava Inter. Prijetili su Ibrahimović i Tonali, ali golman Nerazzurra usio je sačuvati svoju mrežu netaknutom.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

37' Perišić je opasno zaprijetio, ali Handanović mu još bolje brani. Lautaro je bio prvi na odbijenoj lopti, ali njegov pokušaj ne ide u gol.

35' Milan prijeti. Theo Hernandez opasno puca, ali ne pokađa okvir vratiju.

30' Perišić igra sjajno. Sada je odlično ubacio, ali ni Lukaku ni Martinez nisu uspjeli dohvatiti loptu.

20' Kakva je ovo mogla biti golčina ibrahimovića. Zlatan je pokušao atraktivno, petom, ali Handanović je oprezan.

5' Inter vodi, u petoj minuti zabio je Martinez. Argentinski napadač dobro je reagirao nakon ubačaja Lukakua i udarcem glavom iz blizine probio Donnarumu. OVDJE pogledajte njegov pogodak.

1' Počela je utakmica.