INTER ŠOKIRAO HAJDUK: / Splićani imali dva gola prednosti i domaćina na konopcima, no bilo je to nedovoljno za pobjedu

Nogometaši Intera i Hajduka odigrali su 2-2 u sklopu 2. kola hrvatskog nogometnog prvenstva.

23.7.2017.
20:51
PIXSELL

Hajduk je u prvom dijelu postigao dva pogotka, a mogao je još barem toliko, što im se osvetilo u nastavku.

U 14. minuti je Savvas Gentsoglou iskoristio prodor Nikole Vlašića te je s dva metra lako pogodio mrežu Intera, a sedam minuta kasnije strijelac je bio bio Vlašić nakon lijepe akcije. U 58. minuti je branič Hajduka Fomitschow pogodio vratnicu, da bi u 61. minuti kapetan Intera Tomislav Šarić glavom nakon ubačaja s kuta smanjio na 1-2. Samo tri minute kasnije Jakov Puljić koristi ogromnu pogrešku Juranovića i poravnava na 2-2.

U 81. minuti je Inter mogao i pobijediti, ali je udarac Blaževića obranio vratar Stipica.

INTER - HAJDUK 2-2

Inter: Santini - Bosec, Filipović, Dalić, Haramustek - Šarić, Mazalović - Čirjak, Rak, Blažević - Puljić

Hajduk: Stipica - Juranović, Carbonieri, Lopez, Fomitschow - Radošević, Savvas, Kožulj - Pešić, Ohandza, Vlašić

90+4. minuta: KRAJ UTAKMICE! Inter - Hajduk 2-2.

90. minuta: Igrat će još četiri minute.

89. minuta: Malo je šansi u posljednjim minutama. Erceg je pokušao, no prošlo je to bez ikakve opasnosti po Interov gol.

80. minuta: Igrat će se još deset minuta i sudačka nadoknada utakmice u Zaprešiću. Rezultat je izjednačen, 2-2.

71. minuta: Djelovalo je kao gotova utakmica, Hajduk je imao igru i rezultat, no u zadnjih 20 minuta momčadi ulaze poravnate.

64. mintua: GOOOOOOL! Rezultat je 2-2 nakon što je zabio Puljić. Hajduk, očito još šokiran prvim primljenim golom, odmah prima i novi. U utakmici u kojoj je splitska momčad pokazala kudikamo više rezultat je sad izjednačen.

61. minuta: GOOOOOL! Nekih pola sata prije kraja utakmice nogometaši Intera smanjili su rezultat na 1-2. Najbolje se nakon kornera snašao Tomislav Šarić koji pogađa mrežu iza Stipice.

57. minuta: Raspoložen je Hajduk i u nastavku. Ohandza brz i rastrčan, Vlašić uistinu odličan, a Fomitschow sada skoro i strijelac. Lopta je odsjela na lijevoj vratnici Santinijeva gola.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme! Nažalost, ponovno se s tribina čuje pogrdno skandiranje usmjereno protiv Janice Kostelić...

TORCIDA OPET BRUTALNO VRIJEĐA JANICU KOSTELIĆ: /

Degutantna navijačka pjesma upravo odzvanja Maksimirom

45. minuta: Kraj prvog poluvremena! Apsolutno zaslužena prednost Hajduka od 2-0 koja je mogla biti i rezultatski uvjerljivija. U samoj završnici prvog dijela još je dvaput u prilici bio Vlašić.

Najbolji pokazatelj izračenog omjer je udaraca od 12-3, od čega 9-0 u korist splitske momčadi.

36. minuta: Carrillova momčad nastavlja prijetiti vratima domaće momčadi. Ohandza i Radošević našli su se u prilikama za pogodak, ostaje 2-0.

26. minuta: I evo sad napokon šanse prozvanih domaćina! Ubačaj s lijeve strane na drugu vratnicu, točno na Puljićevu glavu. Pored gola.

25. minuta: I dalje se igra na polovici terena koji pripada domaćinu, Hajduk u potpunosti kontrolira utakmicu.

21. minuta: GOOOOOOL! Nikola Vlašić! Opet je Vlašić, koji danas igra vrlo dobro, probio lijevu stranu, odigrao dupli pas s Kožuljem i desnom nogom pogodio ispod Santinija za 2-0.

14. minuta: GOOOOOOL! Niz prilika Hajdukove momčadi konačno je materijaliziran pogotkom. Strijelac je Savvas iz blizine nakon što je Vlašić probio lijevu stranu, a Kožulj pokušao opaliti prema Santiniju. Lopta stiže do Savvasa na drugoj vratnici odakle mu nije bilo teško pogoditi.

11. minuta: Hajduk je apsolutno dominantna momčad ogleda u Zaprešiću i pomalo čudi što je još uvijek rezultat onaj početni. Mogao ga je sad promijeniti i Pešić koji ne koristi lijepo dodavanje Vlašića, odnosno, točnije, Santini još jednom siguran.

5. minuta: Pokušao je Juranović iz daljine, ravno u naručje domaćeg golmana.

3. minuta: Malo je nedostajalo da Hajduk povede već na samom startu utakmice. Nakon kornera s desne strane Mazalović je glavom uputio loptu u gornji lijevi kut svog vratara Santinija koji odlično reagira i spašava svoju mrežu.

1. minuta: Utakmica je započela!

0' - Momčadi su na travnjaku, utakmica samo što nije počela.

0' - Do početka utakmice ostalo je još petnaestak minuta.

Obje su momčadi pobjedama startali u domaćem natjecanju, današnji domaćin slavio je 3-1 protiv Cibalije u otvarajućem kolu, a Hajduk je istim rezultatom u gostujućoj utakmici bio bolji od Lokomotive.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec, a njegovi pomoćnici Bojan Zobenica i Robi Kezele.