Inter protiv Monze samo do boda, Pašalićeva Atalanta preokrenula protiv Viola

15.9.2024.
23:19
profimedia

U susretu 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva Monza i Inter su odigrali 1-1.

BEZ PROMJENA NA TABLICI /

Posljednja utakmica šestog kola HNL-a bez pobjednika: Šibenik i Varaždin remizirali

Bio je to susret u kojem je talijanski prvak dominirao, međutim Inter na koncu može biti i sretan bodom jer je Monza povela u 81. minuti golom Danyja Mote.

Armando Izzo je ubacio u kazneni prostor, Mota je nadskočio Benjamina Pavarda i glavom zabio za vodstvo domaćina.

Inter je uspio izjednačiti u 88. minuti golom Denzela Dumfriesa na asistenciju Carlosa Augusta. Mirko Marić nije nastupio za domaći sastav.

"Nerazzurri" su ovim rezultatom napredovali na drugu poziciju s osam bodova, bodom manje od vodećeg Napolija koji je "projurio" Cagliarijem slavivši sa 4-0.

Napoli je poveo u 18. minuti golom Giovannija di Lorenza na asistenciju Romelua Lukakua.

U 66. minuti je Kviča Kvartaškelija povisio na 2-0 uz novu asistenciju belgijskog napadača, a odličnu predstavu Lukaku je zaokružio golom u 70. minuti. Konačnih 4-0 postavio je Alessandro Buongiorno u sudačkoj nadoknadi.

U ranije odigranom susretu Atalanta je pobijedila Fiorentinu sa 3-2, a sve najvažnije dogodilo se u prvom poluvremenu u kojem je palo svih pet golova.

Fiorentina je vodila sa 1-0 i 2-1, ali je domaćin ipak s prednošću 3-2 otišao na odmor. Na koncu se to pokazao i kao konačan rezultat.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Lucasa Martineza Quarta, no šest minuta kasnije izjednačio je Mateo Retegui.

Moise Kean je u 32. minuti doveo "Viole" do nove prednosti, ali je domaćin u samoj završnici poluvremena golovima Charlesa De Ketelaere (45) i Ademole Lookmana (45+2) okrenuo rezutat.

U nastavku susret bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova. Mario Pašalić je za domaći sastav zaigrao od 70. minute, dok je Marin Pongračić na suprotnoj strani ušao u igru u 81. minuti.

Torino i Lecce su odigrali bez golova.

Borna Sosa je kod domaćina zaigrao od 46. minute, dok Nikola Vlašić nije nastupio zbog ozljede. U redovima Leccea Ante Rebić je igrao do 61. minute.

U prvom nedjeljnom susretu Genoa i Roma su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 37. minuti golom Artjema Dovbika, da bi u petoj minuti sudačke nadoknade izjednačio Belgijanac Koni de Winter. Kod Genoe je Milan Badelj igrao do 80. minute.

Kolo će u ponedjeljak zaključiti Parma - Udinese i Lazio - Verona.

Na ljestvici vodi Napoli s devet bodova, dok Inter, Juventus i Torino imaju po osam bodova.

U zoni ispadanja su Como (2), Cagliari (2) i Venezia (1)