INTER STIGAO NA VRH, TRENER SE POKLONIO VATRENOM: / 'Znali smo što može, ali ovo je bila novost. Odigrao je bez greške...'

Nogometaši Intera novom pobjedom prestigli su gradskog rivala Milan na tablici i zasjeli na vrh Serije A

15.2.2021.
9:08

Nogometaši milanskog Intera u nedjelju su preuzeli vrh ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 3-1 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Lazija u susretu 22. kola.

[VIDEO] ZASTRAŠUJUĆI LUKAKU DONIO INTERU POBJEDU U DERBIJU I VRH SERIE A: /

Fantastični Brozović imao ključnu ulogu kod dva gola

Inter je veliku prednost ostvario u prvom poluvremenu s dva gola Lukakua. Prvi je postigao u 22. minuti iz kaznenog udarca nakon prekršaja Hoedta na Lautaru, a drugoga u 45. minuti uz podosta sreće jer je jedan klizeći start Brozovića pogodio braniča Lazija pa je lopta stigla idealno na udarac belgijskom napadaču.

U 61. minuti Lazio je smanjio, slobodan udarac Milinković-Savića na putu prema golu pogodio Escalantea, promijenio smjer i prevario Handanoviča za 2-1. No, samo tri minute potom Brozović je proigrao Lukakua koji je pretrčao pola terena prije no što je uposlio Lautara koji je pogodio praznu mrežu za 3-1.

Vatrenima puna minutaža

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su čitav susret za Inter koji sada ima 50 bodova, jedan više od gradskog rivala MIlana prije njihova međusobnog ogleda u sljedećem kolu.

Trener Intera Antonio Conte

Trener Intera Antonio Conte nakon susreta pohvalio je Perišića i Christiana Eriksena, dva nogometaša koja se nisu snašla u njegovom sistemu u prvom dijelu sezone, no sada su proigrali i važne su uzdanice Nerazzurra.

'Sada ubiremo plodove'

Eriksen je bio jako fokusiran u obrani, ali i napadu. On je dodatna opcija za nas i sad mi je ugodnije oslanjati se na njega", rekao je Conte o danskom nogometašu pa pohvalio Vatrenog:

„Kao i kod Eriksena, i Perišiću smo trebali dati vremena jer smo radili na njegovoj ulozi. Radili smo s njim na treningu i sada on može puno bolje odraditi dvije faze, u obrani i u napadu. Znamo da može napadati, ali obrana je bila novost i večeras nije napravio nikakvu pogrešku. On je igrač koji se vratio u Inter i morali smo se snaći s onim što smo imali na raspolaganju, pa je trebalo malo više vremena, ali sada ubiremo plodove tog rada."

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.