RAVNO U SRIDU / Igor Štimac bez milosti: 'Trener Budimir je ovim uspjehom zaslužio puno veći respekt od poruke blefera da se ode negdi kalit'

17:42
Goran Stanzl/PIXSELL

Proslavljeni bivši igrač Hajduka i reprezentacije Hrvatske, slavni Igor Štimac, jučer se putem svog Facebook profila oglasio povodom velebnog uspjeha mladih nogometaša splitskog kluba.

KAKVA DRAMA /

Bravo Bili tići: Hajduk nakon nevjerojatne drame jedanaesteraca u Dortmund izborio polufinale Lige prvaka

"Bravo dico naša, čestitke na zasluženoj pobjedi!! Trener Budimir je ovim uspjehom zaslužio puno veći respekt od poruke blefera da se ode negdi kalit. Ova dica sa svojim trenerom zasluzuju da im se širom otvore vrata prve momčadi jer imaju hajdučko srce i dišpet, a znanja puno više od preplaćenih bezimenih likova kojima je Hajduk prolazna stanica za nigdje".

Juniori Hajduka su u četvrtfinalu Lige prvaka za mlade, u četvrtak na Westfalenu, bili uspješniji od vršnjaka iz Borussije Dortmund koje su izbacili s ukupnih 10-9 nakon boljeg izvođenja 11-eraca pošto je rezultat nakon 90 minuta bio 1-1 (0-0).

Hajduk je poveo u 71. minuti golom Mate Antunovića, no samo pet minuta potom Julian Rijkhoff je izjednačio na 1-1 iz kaznenog udarca. Junak Hajduka ispao je vratar Borna Buljan koji je u devetoj seriji raspucavanja s bijele točke zaustavio udarac Filippa Manea, da bi potom Ante Kavelj bio precizan te odveo Splićane među posljednje četiri momčadi u ovom natjecanju.

Do te devete serije svih 16 izvođača, po osam sa svake strane, bilo je iznimno sigurno te nije dalo nikakvu šansu suparničkom čuvaru mreže. Hajduk će u polufinalu 21. travnja igrati protiv talijanskog velikana Milana, dok drugi polufinalni par čine nizozemski AZ Alkmaar i portugalski Sporting iz Lisabona. Oba polufinala igrat će se u Nyonu, kao i finale koji je na programu 24. travnja.