OD NJEGA SE OČEKUJU VELIKE STVARI / Supertalentirani Hrvat debitirao za Bayern: Nedavno je potpisao novi ugovor, a sada je odigrao i prve minute za bavarskog giganta

Vidović je ušao u igru u 89. minuti utakmice protiv Arminije

17.4.2022.
20:41

Nogometaši Bayerna pobijedili su u nedjelju na gostovanju Arminiju s 3-0 u utakmici 30. kola njemačke Bundeslige, te ponovno imaju devet bodova prednosti.

STRAVA I UŽAS /

Treneru Bayerna prijetili smrću. Njemačka potresena vapajem mladog stručnjaka: '450 prijetnji smrću nije normalno'

Bayern je poveo autogolom Danca Jakoba Laursena u 10. minuti, Serge Gnabri u sedmoj minuti nadoknade poluvremena povećao na 2-0, a konačan rezultat postavio je Jamal Musiala u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je ušao u igru za Bayern u 48. minuti, a za bavarskog velikana u završnici utakmice debitirao je i još jedan Hrvat, supertalentirani 18-godišnji ofenzivac Gabriel Vidović koji je u 89. minuti ušao umjesto Gnabryja.

Vidović je mladi hrvatski reprezentativac, koji je ove sezone za drugu momčad Bayerna odigrao 26 utakmica, postigao 16 golova i osam puta asistirao, a nedavno je potpisao i novi ugovor s Bayernom.

Gabriel Vidović

"On je sjajan tehničar i realizator koji se sjajno kreće između linija. U klubu je već šest godina, prošao je našu školu nogometa i sad je vrijeme da zakorači u prvu momčad", opisao je Vidovića sportski direktor Bayerna Hasan Salihamidžić

Vidović je u dva navrata nastupio za hrvatsku U21 reprezentaciju, a igrao je i za U17, U18 i U19 uzraste.

Bavarci jure prema titulu

Bayern je na prvom mjestu na ljestvici sa 72 boda, devet više od drugoplasirane Borussije Dortmund, a Arminia je na pretposljednjem, 17. mjestu na tablici s 26 bodova.

U sljedećem kolu Bayern će u derbiju dočekati Borussiju Dortmund.