NEPRIMJERENO SLAVLJE / Hrvatski nogometni savez nakon Livaje pokrenuo disciplinski postupak protiv još dvojice hajdukovaca

26.5.2023.
11:03
Luka Stanzl/PIXSELL

Hajduk je drugu sezonu zaredom osvojio Hrvatski kup, u finalu koje se odigralo na riječkoj Rujevici Splićani su svladali Šibenik 2-0 (0-0).

OVO ĆE ODJEKNUTI HRVATSKOM /

Istup za Net.hr: 'Livajin potez je bolestan, kako će se sad prošetati Šibenikom?! Bijesni su na njega čak i njegovi hajdukovci'

Oba pogotka Hajduk je postigao u drugom poluvremenu. Dario Melnjak je u 62. minuti bio strijelac za 1-0, dok je pobjedu potvrdio Marko Livaja koji je u 95. realizirao jedanaesterac.

Splićani su obranili naslov pobjednika Kupa. Prošle sezone je Hajduk na Poljudu s 3-1 bio bolji od Rijeke. Tada je također Melnjak bio junak splitske pobjede, postigao je dva od tri pogotka.

Na Rujevici nakon utakmice slavlje je poveo Marko Livaja koji je uzeo megafon u ruke i poveo pjesmu: "Freze, traktori i seoski putevi, pi*ke šibenske, pi*ke šibenske, dobit ćete batine."

Zbog pjevanja pjesme neprimjerenog sadržaja dan nakon utakmice protiv Livaje je disciplinski postupak pokrenuo HNS-a.

U petak stiže informacija kako je krovna kuća hrvatskog nogometa protiv još dvojice hajdukovaca pokrenula postupak.

"Hrvatski nogometni savez pokrenuo je disciplinski postupak protiv igrača Hajduka Luke Vuškovića i pomoćnog trenera Hajduka Tomislava Rogića. Disciplinski postupak pokrenut je zbog pjevanja neprimjerene pjesme u jutarnjim satima 25. svibnja, po dolasku na stadion Poljud prilikom proslave osvajanja SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa"; objavio je HNS.

FNC 11 - borilački spektakl godine iz Arene Zagreb gledajte UŽIVO u nedjelju, 28. svibnja od 20 sati, ekskluzivno na PLAY Premiumu!