'LUDA' NOĆ U SPLITU / Dinamo pobijedio na Poljudu i ušao u finale Kupa: Perišić i Rog zaigrali

• Dinamo pobijedio na Poljudu i ušao u finale Kupa: Perišić i Rog zaigrali

Tekstualni prijenos utakmice Hajduk - Dinamo u poilufinalu Kupa mogli ste pratiti na Net-.hr-u

3.4.2024.
17:10
PIXSELL

Dinamo je pobijedio Hajduk 1:0 na Poljudu u polufinalu Kupa i izborio finale protiv Rijeke. Jedini pogodak postigao je Sandro Kulenović u 14. minuti.

DRAMA U KRANJČEVIĆEVOJ /

Rijeka je prvi finalist Kupa, Smolčić srušio Lokomotivu

Za Dinamo će to biti 24. finale, a do sada je slavio rekordnih 16. puta. S druge strane Rijeka je izborila svoje deveto finale Kupa, a u dosadašnjih osam finala šest puta je slavila.

UŽIVO

Hrvatski nogometni kup, polufinale

Split, stadion Poljud, 34. travnja, početak u 19.00

Hajduk - Dinamo 0:1 (Kulenović 15')

Hajduk: L.Kalinić (od 16. Lučić) , Moufi, Šarlija, Prpić, Hrgović (od 73. Perišić), Sigur, Krovinović, Kleinheisler (od 64. Trajkovski), Benrahou (od 46. Sahiti), Brekalo (od 64. Pukštas), N. Kalinić.

Dinamo: Nevistić, Theophile, Perković, Pierre Gabriel, Ristovski (od 90. Ogiwara), Mišić, Sučić (od 90. Rog), Špikić (od 77. Šutalo), Baturina (od 66. Bulat), Petković, Kulenović (od 77. Hoxha)

U sastavu Hajduka, kako je bilo i očekivano, nije bilo ozlijeđenog Marka Livaje, a trener Plavih Sergej Jakirović iznenadio je uvrštavanjem napadača Sandra Kulenovića u prvih 11. Tako da su Plavi u ovom susretu promijenbli formaciju i igraju 4-4-2.

Odmazh nakon prvog sučevog zvižduka nogometaši Hajduka krenuli ui vrlo ofenzivno i pokušali što ranije stići do gola, no njihovi pokušaji nisu bili preopasni pa su prvu veliku šansu imal8i dinamovci. U šestoj minuti Sučić je ubacio i pronašao Petkovića koji je bio nečuvan na pet metara od gola, no slabo puca i promašuje gol. bila jue ovo stopostotna šansa. Odmnah nakon toga smo vidjeli šansu i na drugoj strani - pucao je Kalinić, a Nevistić sjajno brani.

U 15. minuti, nakon nekoliko pokušaja Hajduka, Dinamo je poveo. Petković je pucao, Kalinić odbio, a zabio je Sandro Kulenović koji je bio prvi na odbijebnoj lopti. Hajdukov golman se prilikom te intervencije i ozlijedio pa ga je odmah zamijenio Lučić, kojega također muči ozljeda.

Nakon što su zabili, Plavi su stali na loptu i pokušali smiriti utakmicu, dok je Hajduk jurio u napad, no bez učinka. Vrijedi tek izzdvojiti pokušaj Kalinića u 22. minuti koji je očistio Theophilee. A u 32. Dinamo je umalo udvostgručio vodstvo kada je nakon ptodora Pierre-Gabriel ubacio u 'srce' šesnaesterca i pronašao na šest metara Špikića koji pzuca iz prve, ali Lučić sjajno brani. novuogromnu priliku Plavi su imali u 36. kada je u kontri Kulenović izbio sam pred Lučića, ali on brani njegov udarac.

Dinamo je pritiskao do kraja prvog poluvremena, vrlo je 'opasno živio' Hajduk u tim trenucima. U drugoj minuti sudačke nadoknade Kulenović je opet izbio sam pred Lučića, no još jednom je golman Hajduka obranio i poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 za goste.

I u drugo poluvrijeme hajdukovci su krenuli vrlo ofenzivno. Krovinović je u 48. pokušao iznenaditi Nevistića, no to je otišlo opred gola. Nakon tog promašaja, Hajduk je 49. minuti umalo doživio novi šok - Peetković je bio sam pred Lučićem i pucao, a Hajdukov golman opet je spasio svoju ekipu. Sličan scenarij smo vidjeli i u 53. minuti kada je Petković pucao s dvadesetak metara, a Lučić sigurno ulovio loptu. Odmah nakon toga vidjeli smo dalekometni pokušaj i na drugoj strani, pucao je Krovinović, a efektno obranio Nevistić.

U 73. minuti dogodio se povijesni trenutak - u igru je ušao Ivan Perišić i debitirao za Bijele. Nekoliko minuta nakon njega u igru je ušao i Marko Rog, najveće pojačanje koje je stiglo u Dinamo ove zime.

U samoj završnici utakmice Hajduk je krenuo u potpunu ofenzivu Perišić je imao nekoliko lijepih prodora, ali bez učinka, a svaki njegov kontakt s loptom tibine su ispratile s ovacijama. Bijeli su napadali do samoga kraja, a najbliže izjednačenju su bili u 6. minuti sudačke nadoknade kada je Sigur pogodio gredu, a sudac je ubrzo nakon toga svirao kraj.