BOLAN PORAZ / Hrvatska u19 izgubila od Turske i ostala bez Eura, izbornik izvadio Vuškovića u 23. minuti

Turska je s ova tri boda osigurala prvo mjesto u skupini i odlazak na Euro U19 što se u srpnju igra u Sjevernoj Irskoj

23.3.2024.
18:49

Hrvatska U-19 reprezentacija izgubila je u Varaždinu od Turske 2:1 te tako ostala bez šansi za plasmanom na Euro.

GOTOV TURNIR U ROVINJU /

Hrvatska U19 reprezentacija remijem s Izraelom zaključila kvalifikacije i osvojila drugo mjesto

Nakon pobjede protiv Njemačke Izabranici Siniše Oreščanina, bivšeg trenera Hajduka i Gorice, nisu uspjeli protiv Turaka, iako su uspjeli prvo smanjiti na 1:2 u 50. preko Zlatana Koščevića, a onda imali i indirekt u 77. minuti kada je turski golman na pet metara od gola jednu povratnu loptu primio u ruke. Lopta je završila na stativi, a Hrvatska do kraja utakmice nije uspjela do gola.

Spoomenimo i kako je Oreščanin nakon samo 23 minute iz igre izvukao svog najskupljeg igrača Luku Vuškovića, igrača Tottenhama koji je trenutno na posudbi u Poljskoj. Umjesto njega ušao je Krešimir Vrbanac.

Turska je s ova tri boda osigurala prvo mjesto u skupini i odlazak na Euro U19 što se u srpnju igra u Sjevernoj Irskoj. Turci su osvojili šest bodova, imaju bolji međusobni omjer od Hrvatske i Rumunjske, stoga su opušteni u utorak u posljednjem kolu u Vrbovcu protiv Njemačke. Za drugo mjesto, odnosno za prestiž u Varaždinu će igrati Hrvatska i Rumunjska.

Poraz i za U17

Hrvatska reprezentacija do 17 godina nalazi se na turniru elitnog kola u Portugalu gdje je na startu skupine 5 odigrala protiv Njemačke 3:3. U posljednjem kolu, u utorak igraju Hrvatska i Irska, a mladi Hrvati pokušat će doći do pobjede i drugog mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije za EP.