Hrvatska i Francuska večeras od 20:45 na Poljudu igraju prvu utakmicu četvrtfinala Lige nacija. Pobjednik ovog dvomeča (uzvrat se igra u nedjelju na Stade de Franceu) plasirat će se na Final Four Lige nacija, a naša reprezentacija u prošlom izdanju igrala je finale ovog natjecanja gdje je poražena od Španjolske, dok ga je Francuska osvojila 2021.
Današnja utakmica igrat će se bez upotrebe tehnologije za provjeru pogotka, odnosno je li lopta prešla crtu, tako da će sudci biti prepušteni sami sebi i standardnoj VAR tehnologiji u slučaju sumnjivih pogodaka. Riječ je o tehnologiji koja nije obavezna u Ligi nacija, ali Francuska je unatoč tome zadnji put bez nje igrala još 2023. prije godinu i pol dana u susretu u Grčkoj tijekom kvalifikacija za prošlogodišnje Europsko prvenstvo. Zanimljivo, tada je Francuz Kingsley Coman zabio pogodak koji je mogao promijeniti ishod utakmice koja je na kraju završila remijem, ali taj je gol bio poništen.

Kingsley Coman
Troškove ugradnje ove tehnologije snosi savez domaćina, a budući da je cijena "paprena", HNS je odlučio da ju neće ugrađivati za ovu utakmicu. Ugrađivanje te tehnologije košta oko 300 tisuća eura po stadionu u slučaju Hawk-Eye sistema te nešto manjih 239 tisuća za GoalControl sistem uz dodatnih 3500 eura po utakmici. Zbog tih troškova mnogi savezi smatraju kako nije potrebno uvoditi skupu tehnologiju koja će se koristiti vrlo rijetko. Ugradnja te tehnologije na sve stadione u SuperSport HNL-u koštala bi oko 1.8 milijuna eura.
POGLEDAJTE VIDEO: Mbappe otkrio: 'Modrić i ja se već neko vrijeme u Madridu 'ubijamo' oko utakmice na Poljudu'