[FOTO] GORICA – DINAMO 1-2: / Hrvatski prvak rutinski do bodova, sva tri gola postignuta iz kaznenih udaraca

Hrvatski nogometni prvak Dinamo u utakmici 25. kola nacionalnog prvenstva slavio u Gorici s 2-1

17.3.2019.
16:49
PIXSELL

GORICA – DINAMO 1-2

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 25. kola Prve HNL kao gosti Goricu sa 2-1 (1-0) i time još više učvrstili prvo mjesto na prvoligaškoj ljestvici.

SRETAN VAM ROĐENDAN DEČKI: Boysi ponovno bili Dinamova snaga

Susret između prvoplasirane i šesteroplasirane momčadi prvenstva ostat će zapamćen po tome što su sva tri zgoditka postignuta iz kaznenih udaraca. Prvi je dosuđen u 25. minuti, Marina je u kaznenom prostoru faulirao Andrića koji se našao u izglednoj prilici za gol, a sudac Duje Strukan je bez razmišljenja pokazao na kazneni udarac kojeg je u vodstvo gostiju pretvorio Andrić.

Gorica u 57. izjednačila

Domaćini su do izjednačenja došli također iz kaznenog udarca nakon što je reprezentativni branić Marin Leovac s objim rukama oborio najopasnijeg napadača domaćih Zwolinskog, a Lovrić s bijele točke u 57. minuti izjednačio rezultat.

Andrić dva put siguran s bijele točke u susretu

Radost domaćih trajala je samo četiri minuta jer je Čagalj u 61. minuti na nedozvoljeni način zaustavio Gavranovića pa je Strukan dosudio i treći jedanaesterac kojeg je ponovno Andrić pretvorio u vodstvo gostiju koji su novom pobjedom stigli na 64 boda, 20 više od druge ispred Rijeke koja ima utakmicu manje. Gorica je sa 38 bodova na šestom mjestu sa dva boda manje od petoplasiranog Hajduka.

Susret je odigran na Gradskom stadionu, a sudio je pred 4000 gledatelja Duje Strukan iz Splita.

Strijelci: 0-1 Andrić (25 -11m), 1-1 Lovrić (57 - 11m), 1-2 Andrić (61-11m)