Hajduk sada već opasno prijeti Dinamu!

Nogometaši Hajduka u 12. kolu hrvatske nogometne lige na gostovanju u Kranjčevićevoj uvjerljivo su slavili protiv Lučkog s 3:0, te se tako približili Dinamu na samo bod zaostatka.

21.10.2011.
21:06

Hajduk je napokon na pravi mogući način iskoristio kiks Dinama u Stanovima. Nakon što je u prošlom kolu na Poljudu pao Osijek, momčad Krasimira Balakova slavila je i na gostovanju protiv Lučkog.

Bijeli su poveli već u 5. minuti pogotkom Marina Tomasova kojem je to već sedmi pogodak ove sezone. Sjajan je solo-prodor izveo Anas Sharbini, nanizao je nekoliko domaćih igrača, izašao sam ispred vratara, lažnjakom ga povaljao na pod, ali je samo pogodio vratnicu. Na njegovu sreće, odbijenu loptu u gol je pospremio 24-godišnji Zadranin.

Imali su Splićani još nekoliko prilika u prvom dijelu, posebno je raspoložen bio Anas ali njegove udarce skidao je vratar Kovačić. Pokušao je i Brkljača pred sam kraj poluvremena, no na odmor se otišlo s 0:1.

U 60. minuti gosti su riješili pitanje pobjednika. Vuković je proletio po lijevoj strani, ubacio u peterac gdje je najviši u skoku bio omaleni Japanac Inoha i glavom zabio svoj prvi gol u dresu Hajduka.

Trinaest minuta prije kraja 'točku na i' stavio je Ante Vukušić kojeg je sjajnom dubinskom loptom uposlio Anas Sharbini, a ovaj jedna na jedan bez većih problema matira domaćeg vratara.

Tri tisuće navijača u Kranjčevićevoj svjedočilo je rutinskoj i zasluženoj pobjeda Bijelih koji su ovom pobjedom došli do zaostatka od samo jednog boda za Dinamom koji na Maksimiru dočekuje neugodnu Rijeku.