LOKOMOTIVA - HAJDUK 0:3 / Hajduk 'razbio' Lokomotivu usred Zagreba, Livaja prekinuo golgetersku krizu i oduševio nesebičnom gestom

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

7.5.2023.
18:13
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su s 3-0 (3-0) Lokomotivu u posljednjem susretu 33. kola HNL-a uz odličnu igru tijekom drugog poluvremena.

ZANIMLJIVE OPSERVACIJE /

Bišćan nakon utakmice s Osijekom: 'Volio bih da je Petković egoističan i sebičniji'

Hajduk je cijelu utakmicu bio bolji, a to je naplatio golovima u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Yassine Benrahou u 53., Marko Livaja u 82. i mladi, 19-godišnji Ivan Ćubelić u 91. minuti. Oba su sastava ostala na svojim pozicijama na ljestvici, Hajduk je drugi, a Lokomotiva na osmom mjestu.

Sve su međusobne utakmice ove sezone Lokomotive i Hajduka bile vrlo zanimljive i otvorenog garda s obje strane pa je tako počeo i ovaj nedjeljni ogled u Zagrebu.

Hajduk puno bolji

Hajduk je djelovao dosta bolje na samom početku te je pritisnuo suparnika, ali se čekalo na prve prave šanse. Nakon pomalo sramežljivih napada u 33. i 34. minuti Splićani su imali dvije odlične prilike te su dva puta pogađali domaći okvir vrata.

U 33. je Sahiti pogodio vratnicu, dok je odmah u idućem naletu Sigur iz velike daljine naciljao gredu.

Bolju igru Splićani su naplatili u 53. minuti, a prilično im je u svemu pomogao domaći vratar Čavlina. Njegovo loše ispucavanje presjekao je Pukštas, a lopta je potom došla do Benrahoua koji je pogodio za 1-0 gostiju.

Potvrda pobjede

Nakon primljenog pogotka nešto je hrabrije zaigrala Lokomotiva, no Splićani su se dosta organizirano i pametno branili, a potom su u 82. minuti zadali novi udarac domaćinu. Lijepu akciju odigrali su Splićani, od Mlakara do Melnjaka i na kraju strijelca Livaje, prvog topnika lige.

Sve je okončano novim golom Hajduka u nadoknadi, u 91. minuti. Strijelac je bio 19-godišnji Ivan Ćubelić, što je bio njegov premijerni pogodak u prvoj momčadi Splićana.

Ranije tijekom nedjelje, u derbi utakmici 33. kola HNL-a, nogometaši Osijeka i Dinama su, u utakmici s malim brojem pravih prilika, odigrali bez pogodaka. Prvak Dinamo je u prošlom kolu proslavio naslov prvaka, dok je Osijek s ovim bodom ostao na četvrtom mjestu ljestvice. Ima dva boda manje od Rijeke, a četiri više od Istre 1961 i Varaždina.

TIJEK UTAKMICE

SuperSport HNL 33. kolo

Lokomotiva - Hajduk 0:3

Lokomotiva: Čavlina - Cipetić, Kalaica, Bubanja, Milićević - Smakaj, Marić - Stojković, Kačavenda, Vasilj - Tuci

Hajduk: Lučić - Sigur, Awaziem, Borevković, Melnjak - Krovinović, Pukštas - Sahiti, Benrahou, Mlakar - Livaja

Kraj utakmice.

90+3' Kačavenda puca u Lučića.

89' Livaja je nesebično dodao Ćubeliću, za treći gol Hajduka na "Kranjči".

87' Ulaze Grgić, Anello i Ćubelić, izlaze Benrahou, Krovinović i Mlakara.

82' Livaja je zabio s tri metra na praznu mrežu, asistencija se piše Melnjaku.

77' Brajković je pucao glavom nedaleko od gola nakon ubačaja Benrahoua.

75' Šotiček je na terenu umjesto Tucija.

72' Prva promjena Ivana Leke, Brajković ulazi umjesto Sahitija.

66' Lokomotiva trenutno ima veći posjed lopte od Hajduka, 51:49 za domaće.

59' Vasilj izlazi kod Lokomotive, Kulenović je u igri.

53' Benrahou je sjajno zabio nakon pogreške Čavline, Marokanac se odlično snašao.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Goričan je u igri umjesto Smakaja.

Kraj prvog dijela.

42' Prvi udarac Lokomotive na susretu, Tuci je neprecizan s ruba kaznenog prostora.

34' Sigur trese gredu nakon odličnog šuta s 25 metara.

33' Sahiti nakon odbijene lopte, pogađa stativu gola Nikole Čavline.

29' 60 posto posjeda lopte je na strani Hajduka.

23' Evo Lokomotive, lijepo je Kačavenda probio lijevu stranu i ubacio, ali je Lučić uvatio loptu.

19' Lokomotiva je zadnjih nekoliko minuta malo izašla iz pritiska.

14' Melnjak je šutirao glavom, ali nije ušlo u okvir vrata.

7' Livaja je s centra pokušao iznenaditi Čavlinu, nije to bilo loše.

6' Solidan pokušaj Sahitija odlazi pored gola.

5' Posjed lopte je na samom početku uvelike na strani Hajduka.

1' Počela je utakmica.

----------------------------------------------------------

Lokomotiva od 19:20 igra protiv Hajduka u posljednjoj utakmici 33. kola HNL- a.

Dvoboji ovih klubova na "Kranjči" znali su ponuditi velike preokrete i jako zanimljive utakmice.

Treneri su ovako najavili susret: "Očekujemo otvorenu utakmicu protiv protivnika koji je najmlađu u ligi, trkački najbolji, najagresivniji. To dolazi zbog godina, mladosti. Igraju nogomet koji svi vole gledati. Već godinama iz Lokomotive izlaze dobri igrači. Želimo parirati energijom, trkom, fizikom, iskoristiti kvalitete koje imamo. Drugačija smo ekipa koja bi trebala pokušati doći i izdominirati", rekao je u najavi dvoboja Ivan Leko.

S druge strane Silvijo Čabraja je rekao:"Dolazi nam jedan težak protivnik, što i pokazuje njegovo drugo mjesto na tablici. Odigrali smo do sada s njima tri utakmice. Jednu smo pobijedili, jednu izgubili, a u jednoj je bilo neriješeno. Sva tri ovosezonska ogleda su bila vrlo zanimljiva i atraktivna za gledateljstvo tako da očekujemo slično i u nedjeljnom ogledu.