TEŠKE NOGE / Hajduk pripreme otvorio porazom od prvaka Rumunjske

Za klub s Poljuda sezona počinje 9. srpnja kada će se susresti u Superkupu s Dinamom

25.6.2022.
21:41
Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je poražen od rumunjskog prvaka Cluja s 2:0 u svojoj prvoj pripremnoj utakmici na pripremama u Austriji. Za splitski sastav su nastupile praktički dvije postave od kojih je svaka dobila po poluvrijeme.

Cluj je bio bolja momčad u prvom poluvremenu kada su stvorili nekoliko izglednih šansi no kombinirana momčad Hajduka odoljevala je napadima sve do 39. minute kada je Deac doveo iz jedanaesterca u vodstvo rumunjsku ekipu. Vrlo brzo su prvaci Rumunjske su svega tri minute kasnije iz polukontre povećali prednosost, a Subašića je matirao Manea.

PRIPREME U AUSTRIJI /

Slatke brige za Bjelicu: Raspucani Osijek uvjerljivo pobijedio protiv austrijskog prvoligaša

Znatno bolji drugi dio za Splićane

U nastavku je splitska momčad ušla u potpuno izmijenjenom sastavu koji je predvođen Markom Livajom, Biukom i Grgićem uzeo konce igre u svoje ruke. Hajduk je u nastavku bio bolji te su Bili kreirali dvije dobre situacije za svog najboljeg strijelca, ali Livaja ovog puta nije bio precizan. Cluj u drugih 45. minuta nije uspio stvoriti ni jednu izgledniju šansu, ali su zadržali prednost iz prvog dijela.

Ovaj dvoboj je bio posljednja utakmica za Rumunje na pripremama te svojevrsna generalna proba, a Hajduk očekuju još tri ogleda u Austriji prije no što krenu put Hrvatske. Za klub s Poljuda sezona počinje 9. srpnja kada će se susresti u Superkupu s Dinamom.