Hajduk poražen s 3:0, jedva zaprijetio protivniku!

Hajduk neće po dobrom pamtiti početak turskih priprema jer je s 3:0 (2:0) poražen u susretu s bečkom Austrijom.

27.1.2012.
20:06

Igralo se na terenima hotela Kremlin, a strijelci za Austriju bili su Linz u 16., Leovc u 27. te Harrer u 71. minuti. Prema izvješćima iz Turske, bila je to još jedna blijeda igra Splićana. Prva dva pogotka Hajduk je olako primio, nešto je življi bio u drugom poluvremenu, ali zasad nema optimističnih poruka iz Turske. Uostalom, vratar Hajduka Goran Blažević obranio je nekoliko čistih prigoda, a Bili, osim udarca Ozobića u 15. minuti, ozbiljnije nisu ni ugrozili vrata Austrije.

Valja napomenuti da je jedini udarac u okvir vrata Austrije bio onaj Srđana Andrića iz slobodnog udarca, ali Linder je bio na mjestu. Za Hajduk su igrali: Blažević – M. Barišić (od 60. Kukoč), Andrić, Milović, Lima – Obšivač (od 75. Ljubičić) – Gabrić (od 46. Kiš), Ozobić (od 46. Andrijašević), An. Sharbini (od 81. Džoni), Caktaš (od 68. Bencun) – Vuković (od 46. Vukušić). Krasimir Balakov nije želio koristiti Matu Neretljaka, koji se tek priključio Bilima. Sljedeći je Hajdukov suparnik (utakmica se igra u ponedjeljak) Kairat iz Kazahstana.