Hajduk na najbolji način iskoristio Dinamov kiks!

Hajduk je iskoristio Dinamov kiks u Zadru te je u 11.

16.10.2011.
0:01

Unatoč hladnom i vjetrovitom vremenu igrao se dobar nogomet na Poljudu. Osijek se nije došao braniti, nekoliko puta izigrao je konfuznu obranu Splićana, ali protiv kvalitete Vukušića, Anasa Sharbinija i Tomasova, nije mogao.

Prvi su na utakmici zaprijetili Osječani, već u sedmoj minuti Miličević je morao bolje iskoristiti dodavanje Šorše, ali pucao je neprecizno. To kao da je otrijeznilo Splićane, narednih dvadesetak minuta uslijedila je prava kanonada prema vratima Karduma. Najprije je topovoski odapeo Brkljača, Kardum izvadio ispod vratnice, ali u 10. minuti nije mu bilo spasa. Anas Sharbini je ušao iskosa s desne strane, umjesto centaršuta uputio je odličan udarac, ali pogodio je vrantnicu. Odbijenu loptu, majstorski, iz poluvoleja, u mrežu je pospremio Ante Vukušić.

Hajduk je na krilima vodstva jurišao po drugi gol, sijevali su udarci sa svih strana, no Tomasov, James i Anas Sharbini nisu uspijevali pogoditi mrežu. I kako to uvijek biva, propusti su kažnjeni. Osijek je u 31. minuti izjednačio, Miličević je izveo korner, a Ljubojević se na četiri metra od vratiju Subašića, koji je krenuo na loptu, pa stao, samo naklonio i zabio za 1:1.

Izjednačenje nije 'ubilo' Bile koji su tražili pogodak i brzo se vratitili. Lima je ubacio s lijeva, Kardum u skoku s Vukušićem loše intervenirao, lopta mu je ispala, a Vukušiću nije bilo teško zatresti mrežu za 2:1. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak u šest nastupa. U finišu prvog dijela Subašić se iskupio za grešku kod poravnanja, obranio je 'edan na jedan' Ljubojeviću.

Splićani su u nastavak ušli odlučni da brzo riješe pitanje pobjednika. Prijetili su Tomasov i Anas Sharbini, ali Kardum je oba puta na jedvite jade obranio udarce. Uz Vukušića, koji je zabijao baš su Sharbini mlađi i Tomasov bili najbolji Hajdukovi igrači. Anas je jurišao po cijelom terenu, driblao, šutirao, dodavao, Tomasov je dao nekoliko krasnih lopti. Kao po receptu iz prvog dijela Osijek je umalo poravnao. Čim je Hajduk malo stao stigla je odlična prigoda, Babić je u 60. minuti ubacio, a Ljubojević pored slabe obrane bijelih glavom pogodio vratnicu. Minutu kasnije sve dvojbe riješio je Tomasov, asistent je bio Anas Sharbini. Dobro odmjerenim udarcem desnom nogom svladao je Karduma i tako na Hajdukovoj internoj ljestvici strijelaca pobjegao Vukušiću za jedan gol.

Hajduk - Osijek 3:1 Varaždin - Karlovac 0:1 Istra 1961 - Zagreb 0:1 Lučko - Inter 2:0 Šibenik - Cibalia 3:0 Zadar - Dinamo 2:1 Lokomotiva - S. Belupo 0:0 Rijeka - Split 2:0

Ljestvica: 1. Dinamo 11 9 1 1 28 bodova 2. Hajduk 11 7 3 1 24 3. Split 11 6 3 2 21 4. Zagreb 11 6 1 4 19 5. Slaven Belupo 11 5 3 3 18 6. Osijek 11 5 3 3 18 7. Inter 11 5 2 4 17 8. Rijeka 11 4 4 3 16 9. Zadar 11 4 4 3 16 10. Cibalia 11 4 1 6 13 11. Lokomotiva 11 3 3 5 12 12. Istra 1961 11 2 5 4 11 13. Karlovac 11 3 2 6 11 14. Šibenik 11 2 3 6 9 15. Lučko 11 2 3 6 9 16. Varaždin 11 0 1 10 1