DRAMATIČNA ZAVRŠNICA / Hajduk izbacio Osijek i ušao u polufinale Kupa: Pažnju privukla dva 16-godišnjaka

Ranije su polufinale Kupa izborili Slaven Belupo, Šibenik, Dinamo i Slaven Belupo. Ždrijeb polufinalnih parova održat će se idući ponedjeljak

1.3.2023.
20:20
Davor Javorovic/PIXSELL

Posljednji polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa je splitski Hajduk koji je u gostima, nakon vrlo uvjerljive igre, pobijedio Osijek 2-1 (1-0). Prošlosezonski osvajač Kupa je dominirao većim dijelom utakmice.

NEVJEROJATAN TALENT /

Rekord koji će teško biti srušen: Vušković je najmlađi strijelac u povijesti hrvatskog nogometa

Premda se od prve minute mogla primijetiti velika energija domaćih igrača, mnogo konkretniji kroz cijelo prvo poluvrijeme bio je Hajduk. Oni su bolju igru pogotkom naplatili u 21. minuti. Nakon kornera loptu je glavom zahvatio 16-godišnji Luka Vušković i zabio za gostujuće slavlje u Gradskom vrtu.

Domaćin nije mogao složiti pravu akciju i na pravi način doći pred suparnička vrata, a sličan ritam utakmica je imala i u drugom dijelu. No, primjetno je bilo i da su Splićani pritisnuli kočnicu te su sve više pazili na svoja vrata i čuvali rezultat nego li tražili drugi pogodak i veliki korak prema polufinalu.

Četiri minute kasnije mogao je Krovinović zabiti, ali ni on nije uspio pogoditi suparničku mrežu. No, uspio je zato Filip Krovinović u 77. minuti na asistenciju Livaje pogoditi za 2-0 iz teške situacije.

Tek tada je Osijek krenuo na sve ili ništa te je na 1-2 smanjio u 84. minuti. Udarac Žapera je obranio Lučić, ali je na odbijenu loptu natrčao 16-godišnji Filip Živković i zabio za Osijek.

Do kraja se domaćin trudio doći do drugog gola i produžetaka, ali Hajduk je sačuvao svoju minimalnu, ali posve zasluženu prednost. Ranije su polufinale Kupa izborili Slaven Belupo, Šibenik, Dinamo i Slaven Belupo. Ždrijeb polufinalnih parova održat će se idući ponedjeljak.