Nogometaši Hajduk u 17. kolu našeg prvenstva su odigrali 1:1 protiv Osijeka i tako propustili veliku prigodu da se vrate na prvo mjesto.

24.11.2013.
21:58

Dinamove i Rijekine utakmice su bile odgođene zbog lošeg vremena tako da su Splićani imali idealnu priliku da se vrate na prvo mjesto na ljestvici. Ponuđeno nisu iskoristili jer je Osijek uspio otkinuti bod favoriziranim Splićanima.

Uzalud jalova incijativa, više udaraca na gol i dominacija u posjedu lopte, jer napadači nisu mogli zabiti gol, a jedini pogodak Hajduka zabio je Avdija Vršajević. Dubinsku loptu poslao je Anđelković, a reprezentativac BiH izašao sam pred Mikulića i poentirao u 23. minuti.

Umjesto da do poluvremena 'bijeli' povećaju vodstvo, doživjeli su 'hladan tuš'. Dupli pas sa Šoršom izbacio je Barišića u čistu šansu i gosti su poravnali u 31. minuti. Vjerojatno nitko osim desetak gostujućih navijača nije očekivao da će to i biti posljednji gol na utakmici, ali obrana Osijeka je bez problema izdržala sve napade Hajduka.

U ostalim odigranim utakmicama, Hrvatski dragovoljac i Split su odigrali 2:2.