HNL / Gorica se spasila pobjedom u ključnoj utakmici, Šibenik ispao u Prvu NL

Pala odluka na dnu ljestvice

20.5.2023.
22:19
Slavko Midzor/PIXSELL

Nogometaši Gorice pobijedili su u 35. kolu, na domaćem terenu, Varaždin s 5-2 (2-1) čime su osigurali ostanak u HNL-u, dok je u Prvu NL ispao Šibenik.

Goričani pobjegli Šibenčanima na +5

Odluka na dnu ljestvice tako je pala prije posljednjeg kola. Gorica je ključnom pobjedom pobjegla posljednjem Šibeniku na trenutačno neuhvatljivih pet bodova prednosti. Gorici je za osiguravanje ostanka u eliti bio dovoljan i bod protiv Varaždina.

Toni Fruk bio je dvostruki strijelac za Goricu, u 73. i 86. minuti, dok su po pogodak u velikom slavlju Velikogoričana dodali Merveil Ndockyt u 2., Joey Suk u 22. i Matthew Steenvoorden u 83. minuti. Za goste su strijelci bili Matija Kolarić u 34. te Vito Težak u 89. minuti.

POTOP 'BIBLIJSKIH' RAZMJERA /

'To je bio otok, a ne grad na 4 rijeke, ali ne kukamo. Snašli smo se i želimo ljudima u Karlovcu podariti pobjedu'

Utakmica je počela savršeno za Velikogoričane koji su poveli već u drugoj minuti. Pršir je uposlio Ndockyta, koji je pogodio suprotnu stranu varaždinskih vrata za 1-0. Smušeno je izgledala gostujuća momčad na samom početku susreta što je Gorica iskoristila za novi pogodak.

Varaždin se vratio u igru

U 22. minuti je gostujući vratar Zelenika zaustavio udarac Mitrovića, ali je ostao nemoćan nakon što je do odbijene lopte došao Suk i pospremio je u mrežu.

Tek tada se Varaždin razbudio te se relativno brzo vratio u igru. Naime, u 34. minuti je dobro reagirao Kolarić i smanjio na 1-2. Do kraja poluvremena igra se primirila premda je Gorica mogla ponovno imati dva gola prednosti samo da je Pršir bio za nijansu precizniji.

U nastavku dvoboja Varaždin je bio sastav koji je dominirao premda su gosti rijetko dolazili u prave prilike. U takvom ritmu, gdje je Varaždin pomalo plaho pokušavao doći do izjednačenja, utakmica je trajala do 73. minute kada je Gorica postigla pogodak odluke. Vrlo lijepi volej Fruka tada je završio u gostujućoj mreži za 3-1.

Uzbudljiva završnica

U samoj završnici obje su se momčadi raspucale, no u slavljeničkom raspoloženju prvo je domaći sastav postigao nova dva pogotka. Strijelac za 4-1 je bio Steenvoorden u 83. minuti, dok je tri minute kasnije Fruk zabio svoj drugi pogodak na susretu za 5-1. Sve je zaključeno golom Težaka na drugoj strani, za konačnih 5-2 Velikogoričana.

U nedjelju se sastaju Lokomotiva - Istra 1961 u 17 sati te u derbiju, na Rujevici, Rijeka - Dinamo od 19.30 sati.

HNL, 35. kolo:

Gorica - Varaždin 5-2 (Ndockyt 2, Suk 22, Fruk 73, 86, Steenvoorden 83 / Kolarić 34, Težak 89)