NEVJEROJATNA ODLUKA / Bivši dinamovac glavni akter odluke o kojoj bruji svijet: 'Sudac je dao užasno objašnjenje'

Nakon utakmice najviše se priča o 66. minuti kada je golman Topnika David Raya izveo gol aut, a branič Gabriel je uzeo loptu u ruke

10.4.2024.
9:03

U prvom dvoboju četvrtfinala Lige prvaka na Emiratesu su lider engleskog prvenstva Arsenal i Bayern odigrali 2-2.

STRUČNA ANALIZA /

Specijalist za engleski nogomet: 'Smiješno mi je kako su Gvardiola pustili, kao neće on. Majstorski im je zabio'

U Londonu su poveli Topnici u 12. minuti pogotkom Bukayo Sake, koji je preciznim šutem s desetak metara pogodio sam kut Neuerovih vrata. U 18. minuti Bavarci su izjednačili golom Gnabrya, koji je iskoristio nekoliko vezanih velikih pogrešaka Arsenalove obrane, da bi se potpuni preokret zbio u 32. minuti kada je solo-prodor Sanea prekršajem zaustavio Saliba, a Harry Kane je iz penala doveo Bayern u vodstvo.

Domaćin je poravnao u 76. minuti golom Belgijanca Trossarda, kojemu je povratnu loptu namjestio Gabriel Jesus. U zadnjoj minuti napadač Bayerna Coman je pogodio vratnicu.

Nakon utakmice najviše se priča o 66. minuti kada je golman Topnika David Raya izveo gol aut, a branič Gabriel je uzeo loptu u ruke. Sudac Glenn Nyberg nije vidio ništa sporno u potezu bivšeg braniča Dinama, te je samo pokazao da se igra dalje.

Spornu situaciju komentirao je i trener Bavaraca Thomas Tuchel.

"Sudac govori igračima da je to bila dječja pogreška i da neće dosuditi tako nešto u četvrtfinalu Lige prvaka. Ovo je potpuno novi način tumačenja pravila, to je jednostavno užasno objašnjenje. Boli na ovoj razini", rekao je Tuchel koji je općenito bio nezadovoljan suđenjem.

"Sve sitnice su išle u jednom smjeru, svaki fizički kontakt je bio sviran. Igrači Arsenala mogli su se žaliti kako su htjeli. Igrali smo protiv dobrog protivnika, a sudac je bio ispodprosječan."