NEPREPOZNATLJIVI FRANCUZI DOBILI SOCEROOSE: / Nesretni autogol Behicha slomio je srce Australcima

Prvu utakmicu u svojoj skupini danas su odigrale reprezentacije Francuske i Australije

16.6.2018.
11:44

Nogometaši Francuske pobijedili su reprezentaciju Australije sa 2-1 (0-0) u utakmici 1. kola C skupine Svjetskog prvenstva u Rusiji, odigranoj u subotu pred 45.000 gledatelja u Kazanju.

U 55. minuti urugvajski sudac Andres Cunha postao je prvi koji je iskoristio pomoć video tehnologije u donošenju odluke i presudio da je australski branič Risdon srušio Antoinea Griezmanna u kaznenom prostoru, iako je inicijalno pustio da se igra nastavi, a onda pregledao snimku pri prvom prekidu.

Griezmann je sam uzeo loptu i preciznim udarcem u 58. minuti doveo Francusku u vodstvo u 58. minuti.

U 62. minuti australski kapetan hrvatskog porijekla Mile Jedinak izjednačio je iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Samuela Umtitija.

U 80. minuti sretno su Francuzi stigli do pobjedničkog pogotka, a postigao ga je Paul Pogba uz pomoć australskog braniča Aziza Behicha, od kojeg se lopta odbila, preletjela preko vratara Mathewa Ryana i od grede se odbila cijelim obujmom preko gol-crte.

U drugoj utakmici 1. kola u skupini C u Saransku će, od 18 sati, igrati Peru i Danska.

France - Australia Rezultati uživo

Rezultati by SofaScore

UŽIVO:

Francuska - Australija 2-1

Francuska: Lloris; Hernandez, Umtiti, Varane, Pavard; Kante, Pogba, Tolisso; Griezmann, Dembele, Mbappe

Australija: Ryan; Behich, Milligan, Sainsbury, Risdon; Mooy, Jedinak, Rogic; Kruse, Leckie, Nabbout

90+5' Kraj! Francuska je, teže nego očekivano, izborila 2-1

90' Sudačka nadoknada bit će pet minuta.

89' Mbappe je prošao po lijevoj strani i navukao vratara Ryana, vratio loptu Fekiru koji dodaje Pogbi. Gol je prazan, ali veznjak Manchester Uniteda gubi loptu.

81' GOOOL! Pomalo niotkuda, Francuska akcija dolazi do gola Ryana, a Paul Pogba uz puno sreće pogađa, nakon odbijene lopte od Behicha. Autogol, Francuzi imaju 2-1!

74' Mooy, najbolji igrač na terenu, šalje dobru loptu za kontru Australije, ali Pavard izbacuje u aut.

69' U igru se kod Francuske spremaju ući Nabil Fekir i Olivier Giroud

61' GOOL! Mile Jedinak šalje loptu na jednu, Llorisa na drugu stranu. Australija je zasluženo došla do izjednačenja!

60' Penal za Australiju! Mooy ubacuje u kazneni prostor Francuske gdje Samuel Umtiti igra rukom. Sudac bez razmišljanja pokazuje na najstrožu kaznu.

58' GOOL! Griezmann je siguran s bijele točke!

56' Penal za Francusku! Nakon što je VAR pokazao da je Risdon ipak srušio Griezmanna, sudac pokazuje na najstrožu kaznu.

55' Brza tranzicija i dobra akcija Francuske, Pogba je pokrenuo akciju, Griezmann dobio loptu u prostor, pada, ali sudac odmahuje rukom.

46' Počinje drugo poluvrijeme

46' Kraj prvog poluvremena, Francuska - Australija 0-0

46' Francuzi su imali više loptu u nogama, ali najbolja prilika utakmice pripala Australiji.

46' Još jedna dobra šansa za Australiju! Probili su lijevi bok i lopta pada do Leckieja, ali njegov udarac ide pored Llorisove lijeve vratnice.

45' Ubačaj Dembelea sa desne strane, Matt Ryan je siguran i hvata centaršut.

37' Prekršaj Griezmanna u napadu, nakon proigravanja Pavarda.

34' Dembeleov korner s lakoćom hvata Ryan.

33' Prilika za Francusku. Lopta je došla na lijevom boku, do Lucasa Hernandeza, koji šutira silovito - njegov udarac završava u bloku.

21' Francuzi nešto bolji zasad, ali Australija igra dobro, čvrsto i nije se prepala.

18' Dobra šansa za Australiju! Mooy ubacuje iz slobodnog udarca, Leckie prebacuje loptu, a Tolisso umalo postiže auto-gol, spašava ga vratar Lloris.

14' Slobodni udarac za Francusku, s lijeve strane ubacuje Antoine Griezmann, Aaron Mooy čisti za Australce.

12' Mooy ubacuje iz slobodnog udarca za Australiju, Francuzi se brane bez poteškoća.

8' Slobodni udarac za Francuze, Mbappe izvodi sa lijeve strane, Griezmann gađa glavom ravno u Ryana.

6' Udarac Griezmanna, obrana Ryana

1' Počela je utakmica

0' Sve je spremno za početak utakmice!

Nakon što su odigrane sve utakmice prvoga kola u prve dvije skupine na Svjetskom prvenstvu, vrijeme je za skupine C i D, a prvu današnju utakmicu odigrat će reprezentacije Francuske i Australije.

Francuzi su bili uvjerljivi u kvalifikacijama, dok je Australija turnir izborila nakon doigravanja i pobjede nad Hondurasom. Očekuje se čvrsta utakmica u kojoj je Francuska veliki favorit – Pijetlovi imaju jedan od najboljih napada na Svjetskom prvenstvu, predvođen zvijezdama Atletica, PSG-a i Barcelone Griezmannom, Mbappeom i Dembeleom, te su među favoritima za osvajanje naslova.

Međutim, Australija je dobro organizirana i iskusna ekipa, te je sigurno da se neće olako predati. Stigle su i postave u kojima nema previše iznenađenja, a susret pratite uživo na Net.hr-u.