[FOTO] NISTE NI SVJESNI KAKVU JE ODLIČNU UTAKMICU SINOĆ ODIGRAO IVAN RAKITIĆ: / Samo pogledajte ovo i sve će vam biti jasno

Raketa je bio jedan od najzaslužnijih za preokret i konačnu pobjedu Andalužana

5.11.2020.
16:39

hrvatski nogometni reprezentativac, nekadašnji dokapetan Vatrenih i srebrni sa SP-a iz Rusije Ivan Rakitić, sinoć je za svoju Sevillu na domaćem travnjaku protiv Krasnodara, u 3. kolu Lige prvaka, odigrao sjajnu utakmicu.

[FOTO] DAME I GOSPODO: Glavna pozornica večeri pripada Ivanu Rakitiću; Svjetla reflektora uperena su u njega

Odlične brojke

Raketa je bio jedan od najzaslužnijih za preokret i konačnu pobjedu Andalužana. Ne samo što je zabio sjajan gol za smanjenje rezultata 1:2 u 42. minuti, nego je generalno odigrao odlično, a tome u prilog idu njegove brojke.

Naime, Twitter računu Footbal Index, Ivan je ostvario 84 dodavanja, imao 88.1% točnost dodanih lopti, kreirao je i dvije prilike. Nogometaši Seville pobijedili su Krasnodar sa 3:2.

Andalužani zabili dva gola s igračem manje

Krasnodar je na Sanchez Pizjuanu poveo s 2:0, no Sevilla je uspjela okrenuti rezultat, pritom zabivši dva gola s igračem manje.

Magomed-Shapi Sulejmanov je doveo Ruse u vodstvo u 17. minuti, a samo četiri minute kasnije MarcusBerg je iz kaznenog udarca zabio za 2:0. Ivan Rakitić je u 42. minuti smanjio na 1-2 zabivši glavom na ubačaj JoanaJordana. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je ostao s igračem manje nakon što je 'pocrvenio' Jesus Navas zbog ružnog prekršaja.

Ipak, Andalužani su s igračem manje uspjeli izjednačiti u 69. minuti, a pogodak je zabio Youssef En Nesyri. Samo tri minuta kasnije marokanski napadač je doveo Sevillu u vodstvo koje je domaćin obrabio do kraja.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.