NEZAUSTAVLJIV / Fantastični Leo Messi briljirao u MLS debiju i bacio New York u trans

Leo Messi na sjajan je način debitirao u MLS-u

27.8.2023.
8:12

Od kad je došao u Ameriku Leo Messi je nezaustavljiv. Noćas po našem vremenu čudesni Argentinac odigrao je prvu utakmicu za Inter Miami u MLS-u, američkoj profesionalnoj nogometnoj ligi.

NIJE MU DUGO TREBALO /

Messi osvojio prvi trofej u MLS-u i upisao se u povijest: Do sada dijelio prvo mjesto, a sada je na vrhu

Miami prošao New York

Njegova momčad slavila je 2-0 na gostovanju u New Yorku kod Red Bullsa, a Argentinac je zabio drugi gol na utakmici i ukupno 11. od dolaska u Ameriku.

Miami je poveo u 37. minuti golom Diega Gomeza na asistenciju Allena, a priču zaključili prekrasnom akcijom u 89., koju je završio čudesni Messi. Prije nego što je ugurao loptu u mrežu, Messi je izdominirao dvojicu igrača na sebi i maestralno dodao loptu u kazneni prostor, sjurio se u peterac i bacio navijače i komentatora u trans.

OVDJE pogledajte briljantnost na djelu.

"Lionelu Messiju bilo je potrebno samo nekoliko sekundi da njegove neusporedive vještine zablistaju, bljesak briljantnosti koji je zaokružio nezaboravan debi u Major League Socceru", navodi američki AP.

Messi, Busquets i Alba opet zajedno u klubu

Inače, bila je to tek šesta ligaška pobjeda Intera, koji uz tri remija ima i 14 poraza. No, sad su tu Messi, Busquets i Alba koji su svojom kvalitetom pojačali nogometnu momčad s Floride koja s njima ima drugačije kontrure i ambicije.

"Samo se uhvatim kako gledam Lea kako igra, umjesto da nastavim sa svojim zadatkom", rekao je branič Miamija Kamal Miller.

Publika u Velikoj Jabuci skandirala Messi, Messi

"Teško je ostati usredotočen kada igraš s takvim umjetnikom." Messi je ušao u 60. minuti zajedno sa Sergiom Busquestsom.

Skandiranje "hoćemo Messija!" počelo je u šestoj minuti i glasno skandiranje publike "Mes-si!" "Mes-si!" odjekivalo je u 35.

Igrao i Biuk za Los Angeles

U akciji je bio i bivši mladi igrač Hajduka Stipe Biuk čiji je Los Angeles izgubio na gostovanju kod Charlottea. Biuk je odigrao posljednjih 15-ak minuta, dok je na drugoj strani svih 90 minuta između stativa odradio Kristijan Kahlina.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.