Slaven B. - Hr. dragovoljac 1-0 (Brković 64-11m)

Slaven Belupo 25 8 5 12 27-37 29

Šibenik 24 6 5 13 33-47 23

Istra 1961 24 6 4 14 30-48 22

Hr. dragovoljac 25 2 4 19 22-58 10

Nogometaši Rijeke u subotu su navečer u Jadranskom derbiju razbili Hajduk s 3-1. Pobjedom su gosti s Rujevice skočili na 3. poziciju HNL ljestvice, dok su Bijeli pali na 4. Peta je to riječka pobjeda u posljednjih 6 gostovanja na Poljudu i prvi poraz Dambrauskasa na klupi Hajduka.

ZA SVAKU OSUDU /

Jeste čuli što se dogodilo za vrijeme Rukavinine analize na Poljudu? Prijetnje batinama u prijenosu UŽIVO

'Velika pobjeda za Rijeku'

"Velika je ovo pobjeda za nas", kazao je nakon dvoboja za Arena Sport 3 trener Rijeke Goran Tomić.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Riječana, koji su nakon prvih 45 minuta vodili 2-0. Drmić je pogodio za 1-0 u 19., a za 2-0 precizan je bio Vučkić.

Nikola Kalinić u 10. minuti šutirao je s ruba 16 metara, ali Labrović mu je to skinuo. Rijeka, s druge strane, iz prva dva udarca u okvir gola postigla je dva gola.

Vučkić i Krešić fenomenalni

U drugom dijelu, Bijeli su zaigrali bolje. U 50. minuti Elez je imao sjajnu priliku nakon gužve u petercu, opalio je po golu, lopta je prošla kroz šumu nogu i odjednom se pojavila ispred Labrovića koji je to uspio spasiti. U 69. minuti, Marko Livaja, ikona Hajduka i najbolji nogometaš HNL-a, vratio je Hajduku i navijačima nadu. No, do kraja dvoboja, Rijeka je uspjela zabiti za 3-1. Krešić je bio strijelac i bacio Split u očaj.

Za spomenuti kako su Vučkić i Krešić odigrali fantastičnu utakmicu za Rijeku. Drmić standardno dobar, opet je bio strijelac, Tomić može biti zadovoljan.

95' - Gotova je utakmica.

90' - Igrat će se još 5 minuta sudačke nadoknade.

82' - Vučkić ide van, Lepinjica unutra.

86' - GOOOL - Krešić zabija na dugu Smolčićevu loptu. 3-1 za Rijeku.

76' - Kakva šansa za Hajduk. Livaja je dobio loptu na lijevoj strani šesnaesterca, fantastično je primio loptu, poslao Krešića u prazno i gađao desne rašlje, izgledalo je kao da ulazi... Međutim, lopta je otišla pored gola, a još je uz to pomoćni sudac pokazao zaleđe pa gol ne bi bio ni priznat.

69' - GOOOL - Marko Livaja zabija za 2-1 Rijeke, smanjuje prednost Rijeke. Ovo je Livaji 22 gol u sezoni.

65' - Bakljada Torcide, dim se spustio na travnjak.

55' - Krešić odrađuje odlično u obrani, nekoliko puta je već prekidao napade Bijelih, presijecao lopte i tako spašavao svoju momčad i gurao ju naprijed, u tranziciju.

50' - Puno bolji Hajduk u drugom dijelu, sada je Elez imao sjajnu priliku nakon gužve u petercu, opalio je po golu, lopta je prošla kroz šumu nogu i odjednom se pojavila ispred Labrovića, koji to brani.

47' - Hajduk je zaradio slobodni udarac na nekih 30 metara od gola, Livaja je pucao izravno, ali uz buru je ta lopta otišla prema južnoj tribini i ništa od svega.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

47' - Gotovo je prvo poluvrijeme. Poljud zviždi svojim igračima. Tri udarca Rijeke, dva u okvir i dva gola. Hajduk ima jedan udarac na gol, onaj Kalinićev. Tomić je u taktičkom nadigravanju nadmudrio Dambrauskasa u prvih 45 minuta.

45' - Sudačka nadoknada je 2 minute.

41' - Riječani se dobro brane, Tomić je majstor zanata.

33' - GOOOL - Vučkić zabija za 2-0 Rijeke. Kakva dominacija Rijeke na Poljudu.

30' - Sahiti i Vuković u sredini uzimaju Drmiću loptu, Hajduk kreće naprijed, Livaja se zagrađuje i Krešić ga zaustavlja rukama. Jović je pustio igru. Gledatelji protestiraju.

25' - Rijeka ima kontrolu posjeda lopte. Dva puta su prijetili dosad domaćini, jednom Riječani i odmah zabili gol.

22' - Zaiskrilo je sada na terenu, Ampem je završio na travnjaku nakon prekršaja Lovrencsicsa, ali i ovaj puta Mađar prolazi bez žutog kartona. Nije se to svidjelo igračima Rijeke.

19' - GOOOL - Drmić zabija iz odbijanca. Rijeka vodi 1-0, Drmić je zabio 15 gol u sezoni. Čekajte, možda je i Fero. Ne nije, ipak je Drmić. Rijeka iz prvog opasnog dolaska pred gol došla je do vodstva.

12' - Grgić je pokušavao u petercu, nakon odbijanaca i dodavanja ništa od opasnosti za Rijeku.

10' - Prvi pokušaj na utakmici, trenutak neopreznosti umalo je mogao biti skup za Riječane, Nikola Kalinić je tukao s ruba 16 metara, Labrović je to obranio u korner. Livaja je nakon ubačaja iz kornera tukao preko gola.

4' - Ispitivanje snaga u prvim minutama. Za sad nitko nema neku kontrolu igre.

1' - Počela je utakmica. Puše bura, ali nadamo se da neće omesti utakmicu i igru u njoj.

18.00 - Minuta šutnje za Željka Mijača, 146 utakmica ima u Hajduku, 40 godina, dva naslova s Hajdukom.

17.06 - Stigli su sastavi. Kod Hajduka zbog povišene temperature ipak nema Lovre Kalinića, koji je i bio naznačen kao upitan, pa je na golu Subašić. Ostalo je po najavama. No, kod Rijeke ima iznenađenja. Goran Tomić odlučio se malo izmijenio sastav. Odlučio je zaigrati s tri u obrani pa su tako na klupi ostali Andrija Vukčević i Robert Murić.

NAJAVA

Nogometaši Hajduka na svom Poljudu dočekuju Rijeku u 25. kolu Prve HNL i bit će to prava bitka za treće, odnosno, drugo mjesto jer momčad s Kvarnera sada je na četvrtom mjestu i ima bod zaostatka, kao i utakmicu manje, od Splićana. Utakmica počinje u 18 sati, a moći ćete je pratiti uživo u tekstualnom prijenosu na portalu Net.hr ili na kanalu Arene sport 3.

Bitka za bitne bodove

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas ocijenio je kako će utakmica protiv Rijeke u subotu (od 18 sati) na Poljudu biti teška te da će odlučivati "mali detalji".

"Utakmica će biti jako teška. Obje momčadi se dobro poznaju, mali detalji i tehničko-taktičke stvari odlučivat će utakmicu", rekao je Dambrauskas za klupsku stranicu. Po njegovim riječima navijači bi trebali pozitivno utjecati na momčad Hajduka.

"Vjerujem da su navijači spremni kako bi nam dali energiju," poručio je Dambrauskas.

Kako zaustaviti Livaju?

Trrener momčadi Rijeke Goran Tomić istaknuo je kako će ovo biti velika utakmica za Rijeku.

"Znamo koliko ova utakmica znači u borbi za vrh, a bitna je i našim navijačima," rekao je Tomić i zatim nastavio.

'Kolektivna obrana će biti ključ, nije samo Hajduk Livaja'

"Bitno je igrati kolektivno dobru obranu, ali nije samo Livaja tu. Doveli su Kalinića. Hajduk je jako dobar, dosta su se pojačali, ali vjerujem da možemo odigrati dobru utakmicu," poručio je Tomić.

Dobio je i vrlo zanimljivo pitanje, kako zaustaviti Marka Livaju? A ponudio je i interesantan odgovor.

"Jednostavno, bitno je igrati kolektivno dobru obranu. Nije to samo Livaja, doveli su i Nikolu Kalinića u ovom prijelaznom roku, tu su i ostali igrači. Generalno, kao ekipa Hajduk je jako dobar i dosta su se pojačali, ali vjerujem da moja ekipa može odigrati dobru utakmicu", zaključio je.

Hajduk na 3. mjestu, Rijeka na 4.

Jadranski derbi se igra u subotu od 18 sati na stadionu Poljud. Hajduk je trenutačno treći na ljestvici Prve Hrvatske nogometne lige s 47 bodova i utakmicom manje od Rijeke koja je na četvrtom mjestu s 46 bodova. Na prvom mjestu je Dinamo s 50 bodova i Osijek s 49 bodova. Dinamo također kao i Hajduk im utakmicu manije od ostalih momčadi.