Nogometaši Evertona impresionirali su igrom u prijateljskom dvoboju protiv drugoligaša Blackburna igranom na njegovu Ewood Parku. Slavili su 3:1 uz dva pogotka Nikice Jelavića.

27.7.2013.
18:21

Drugi i treći pogodak za momčad španjolskog menadžera Roberta Martineza postigao je Nikica Jelavić, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

U 55. je minuti zabio glavom nakon kornera Stevena Pienaara, da bi u 78. povisio na 3:0 nakon niskog ubačaja Seamusa Colemana s desne strane.

Osam minuta ranije Coleman je pripremio još jednu dobru priliku za hrvatskog centarfora, čiji je udarac glavom lijepo skinuo domaći vratar.

S 45 vrlo učinkovitih minuta Jelavić je svom treneru, suigračima i navijačima pokazao koliko vrijedi.