ETO, ZATO JE BUFFON LEGENDA: / Veliki Gigi ponovno dokazao da je prvo čovjek, a tek onda jedan od najvećih vratara ikad

Omiljeni vratar još je jednom oduševio

9.5.2018.
23:21
Screenshot

Jedan od najboljih golmana svih vremena, čuvar mreže Juventusa i talijanske nogometne reprezentacije Gianluigi Buffon još je jednom dokazao kakav je čovjek. Na zalasku briljantne karijere, pri proslavi trofeja kojem vjerojatno niti sam ne zna koji mu je osvojeni, 40-godišnji Buffon je prepoznao teške trenutke suparnika i bio među prvima koji ga je pokušao utješiti.

Juventus je slavio protiv Milana 4-0 pobjedu u utakmici finala Talijanskog kupa u ogledu u kojem su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu. Buffon sa Juventusove strane i njegov nasljednik, jedan od najtalentiranijih golmana svijeta Milanov Gianluigi Donnarumma s druge, odrađivali su odličan posao u uvodnom poluvremenu utakmice samo da bi 19-godišnjak u Milanovom dresu skrivio dva pogotka u nastavku i usmjerio ogled prema slavlju suparnika.

JUVE IZDOMINIRAO MILAN U FINALU TALIJANSKOG KUPA: /

Kalinić zabio gol, ali u vlastitu mrežu

Riječi utjehe i ohrabrujuću očinsku pljusku Buffon je po završetku utakmice dao golmanu pred kojim je velika karijera i koji već sad nastupa za talijansku reprezentaciju s kojom je Buffon bio prvak svijeta i drugi u Europi. Donnarummi uspjesi tek slijede, a Buffonove riječi nakon ogleda sigurno će ga podići...