TRIJUMF NA St. James' Parku / Liverpool u 12 minuta riješio Newcastle i nanio im tek drugi poraz ove sezone: Prekinut rekordni niz 'Svraka'

Necastle United izgubio na svom stadionu od Liverpoola. Ovo im je tek drugi poraz u sezoni a u prvom su poraženi isto od 'Redsa'

18.2.2023.
21:33

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je u subotu navečer kao gost svladao Newcastle United sa 2-0 (2-0).

PREMIER LIGA /

Southampton šokirao Chelsea usred Londona, 'Sveci' marširaju bez Oršića i Ćaleta-Cara: Kovačić igrao svih 90 minuta

Redsi zabili dva puta između 10. i 22.

Sve važno u utakmici dogodilo se između 10. i 22. minute, u tom je periodu Liverpool postigao oba gola, a usto je i Newcastle ostao s igračem manje.

Prvi gol na utakmici postigao je Nunez (10), dojam je da je prilikom primanja lopte igrao rukom, no VAR se nije oglasio, da bi na 2-0 povisio Gakpo (17) također iz sumnjive situacije, milimetri su odlučivali o tome je li bio u zaleđu ili ne.

Susret je praktički bio zaključen u 22. minuti kada je domaći vratar Pope prilikom istrčavanja iz svog kaznenog prostora nespretno igrao rukom te bio isključen.

Newcastleu je ovo tek drugi poraz u Premier ligi ove sezone, a oba je doživio od LIverpoola, 31. kolovoza na Anfieldu je bilo 2-1 za "crvene". Uslijedio je niz od 17 uzastopnih utakmica bez poraza za "svrake" što je novi klupski rekord.

Liverpool je 8.

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na osmo mjesto sa 35 bodova, koliko imaju i sedmi Brighton te deveti Brentford, dok je Newcastle ostao četvrti sa 41 bodom.

Ranije u subotu je Arsenal sa 4-2 (1-2) kao gost svladao Aston Villu i vratio se na vrh ljestvice jer je Manchester City na gostovanju kod Nottingham Foresta igrao 1-1 (1-0). Arsenal sada ima 54, a City 52 boda. Treći je Manchester United, koji u nedjelju igra protiv Leicestera, sa 46 bodova.