BIVŠI TRENER DINAMA / Emotivni Hrvat nakon senzacije: ‘Teško je misliti na igru dok padaju bombe, glavni cilj je probuditi se živ’

Lovro Majer igrao je do 71. minute za Rennes, dok je kod gostiju Neven Đurasek priliku dobio od 79. minute.

24.2.2023.
10:35

Šahtar Igora Jovićevića je nakon lutrije jedanaesteraca izbacio Rennes Lovre Majera i izborio osminu finala Europske lige. Šahtar našeg Igora Jovićevića je dobio prvu utakmicu 2-1, da bi u ovoj Rennes poveo u 52. minuti golom Ekambija.

SAMO JE JEDNO PRAVILO /

Ždrijeb Europske i Konferencijske lige u petak u Nyonu: Evo što sve trebate znati uoči 'plesa kuglica'

“Znali smo da nas očekuje teška utakmica. Dvoboj je odigran u sjajnoj atmosferi. Iznimno sam ponosan jer smo prošli dalje, i jer se u niti jednom trenutku nismo predali. Uživam gledajući svoje igrače kako se bore, za sebe i Ukrajinu. To nije demagogija", priča i nastavlja:

Iznimno je teško živjeti pod konstantnim sirenama, bombama i u takvoj se situaciji fokusirati na treninge, taktiku, kada ti je glavni cilj probuditi se živ idućeg jutra. Ovim prolazom ostat ćemo u doticaju sa svojim obiteljima koje se nalaze u Varšavi, one nam daju energiju, ljubav i motivaciju.” Istaknuo je i što misli o današnjem ždrijebu:

'Neka Bog odluči'

“Nemam neke posebne želje, neka Bog odluči kako ćemo dalje. Koga god dobijemo, to će biti velika nagrada za ovu momčad i ovu generaciju. Zaslužili su još najmanje dvije utakmice u Europi zbog svojeg ponašanja, karaktera, stila igre i strpljenja”.

Kako golova u regularnom dijelu više nije bilo, otišlo se u produžetke, gdje je za 2-0 zabio Salah. I onda u 119. minute gostima je produžetke osigurao autogolom Belocian.

U lutriji penala Doku i Meling promašili su za Rennes u drugoj i trećoj seriji, no u četvrtoj i petoj meč lopte za Šahtar nisu iskoristili Bondar i Sikan. U sedmoj seriji za domaćine je promašio Ugochukwu, a pobjedu Rudarima donio je Kelsy.